Välj datum
2016-06-17
2016-06-18
2016-06-19
 @sel-row2@ @row2@

Matcher Sön 2016-06-19

Matchnr
Klass
Grupp
Datum
Tid
Lag
 
 
Plan
Resultat
6059 F14 A-kvartsfinal:01 Sön 2016-06-19 08:00   Örebro SK Söder -   Adolfsbergs IK  Rosta Gärde C 1 - 0 
6060 F14 A-kvartsfinal:02 Sön 2016-06-19 08:00   Sollentuna FK F02 Syd -   Skedsmo  Rosta Gärde D 5 - 4 
6061 F14 A-kvartsfinal:03 Sön 2016-06-19 08:00   KIF Örebro DFF -   Lerums IS   Rosta Gärde E 1 - 0 
6062 F14 A-kvartsfinal:04 Sön 2016-06-19 08:00   Gideonsbergs IF -   Värmdö IF  Rosta Gärde F 2 - 5 
6063 F14 B-kvartsfinal:01 Sön 2016-06-19 08:00   Lindome GIF:svart -   qbik F02  KIF Arena KG 2 - 1 
6064 F14 B-kvartsfinal:02 Sön 2016-06-19 08:00   FC Espoo:T02  -   Ytterby IS  Ekäng A KG 2 - 0 
6065 F14 B-kvartsfinal:03 Sön 2016-06-19 08:00   Annelunds IF  -   Bele Barkarby FF  Trängen B 6 - 1 
6066 F14 B-kvartsfinal:04 Sön 2016-06-19 08:00   AIK  -   Mjölby Södra IF  Trängen C KG 4 - 0 
7027 F15/16 A-semifinal:01 Sön 2016-06-19 08:00   Vaksala SK:F01 -   IF Brommapojkarna:F01-1  Rosta Gärde A 2 - 4 
7028 F15/16 A-semifinal:02 Sön 2016-06-19 08:00   Bele Barkarby -   Adolfsbergs IK F01   Rosta Gärde B 4 - 0 
9158 P11 B-kvartsfinal:01 Sön 2016-06-19 08:00   Rynninge IK:Blå -   Danderyds SK Blå Rosta Gärde 5 6 - 1 
9159 P11 B-kvartsfinal:02 Sön 2016-06-19 08:00   Sollentuna FK :2 Norrviken -   Gnistan:1 Rosta Gärde 6 4 - 3 
9160 P11 B-kvartsfinal:03 Sön 2016-06-19 08:00   Triangelns IK:Grön -   Vasalunds IF:P05:1 Rosta Gärde 7 1 - 0 
9161 P11 B-kvartsfinal:04 Sön 2016-06-19 08:00   Laxå IF -   Vendelsö IK:3 Rosta Gärde 8 3 - 1 
9162 P11 C-kvartsfinal:01 Sön 2016-06-19 08:00   Jarlabergs IF -   Grue Rosta Gärde 9 7 - 1 
9163 P11 C-kvartsfinal:02 Sön 2016-06-19 08:00   KallhällsFF:Blå -   Enskede IK:Grå 2 Trängen 3 2 - 1 
9164 P11 C-kvartsfinal:03 Sön 2016-06-19 08:00   Örebro SK FK Svart -   BK Forward:Svart Ekäng 1 KG 2 - 6 
9165 P11 D-kvartsfinal:01 Sön 2016-06-19 08:00   BKBK:SVART -   BKBK:RANDIG Lundby 2 3 - 4 
9166 P11 D-kvartsfinal:03 Sön 2016-06-19 08:00   Spårvägen -   Örebro SK FK Vit Pettersberg 2 4 - 3 
9167 P11 D-kvartsfinal:04 Sön 2016-06-19 08:00   TuPS Punainen -   IFK aspudden Tellus:Röd Pettersberg 3 1 - 3 
9168 P11 D-kvartsfinal:02 Sön 2016-06-19 08:00   Segeltorps IF:P05:1 -   Skogås-Trångsunds FF P05:Vit:2 Lundby 3 0 - 5 
9169 P11 C-kvartsfinal:04 Sön 2016-06-19 08:00   IFK Österåker FK -   Danderyds SK Gul Ekäng 2 2 - 1 
10168 P12 B-kvartsfinal:01 Sön 2016-06-19 08:00   Karlslunds IF HFK Röd -   Enebybergs IF:ljusblå Rosta Gärde 91 3 - 1 es 
10169 P12 B-kvartsfinal:02 Sön 2016-06-19 08:00   Boo FF P04 Lag 1 Blå -   Boo FF P04 Lag 1 Röd Rosta Gärde 92 1 - 0 
10170 P12 B-kvartsfinal:03 Sön 2016-06-19 08:00   Vivalla Sk -   IF Brommapojkarna :14 Rosta Gärde 93 4 - 2 
10171 P12 B-kvartsfinal:04 Sön 2016-06-19 08:00   Nõmme united -   Örebro SK Svart Rosta Gärde 94 6 - 7 es 
10172 P12 C-kvartsfinal:01 Sön 2016-06-19 08:00   Enskede IK P04 blå -   Årsta FF Trängen 91 0 - 4 
10173 P12 C-kvartsfinal:02 Sön 2016-06-19 08:00   Rönninge Salem Fotboll:RSF 1  -   Enebybergs IF:svart  Trängen 92 0 - 2 
10174 P12 C-kvartsfinal:03 Sön 2016-06-19 08:00   Örebro SK Vit  -   Danderyds SK:Vit  Pettersberg 91 3 - 0 
10175 P12 C-kvartsfinal:04 Sön 2016-06-19 08:00   Nyköpings BIS -   Tyresö FF Strand:Röd Lyckåsen 91 2 - 3 
10176 P12 D-kvartsfinal:01 Sön 2016-06-19 08:00   Palokan Riento:Keltainen -   IFK Hallsberg Lyckåsen 92 2 - 4 
10177 P12 D-kvartsfinal:03 Sön 2016-06-19 08:00   Palokan Riento:Musta -   Täby United Viggan:Svart Lillån 91 1 - 4 
10178 P12 D-kvartsfinal:04 Sön 2016-06-19 08:00   Enskede IK:Grön -   Sollentuna FK Kärrdal Lillån 92 1 - 2 
10179 P12 D-kvartsfinal:02 Sön 2016-06-19 08:00   Hjulsbro IK:2 -   Hjulsbro IK:1 Lugnet 91 3 - 0 
12124 P14 B-kvartsfinal:01 Sön 2016-06-19 08:00   Enskede IK 7  -   IFK Vaxholm  Grönpepparp. C 6 - 7 es 
13064 P15 A-kvartsfinal:01 Sön 2016-06-19 08:00   Rynninge IK -   Bele Barkarby FF  Pettersberg AKG 2 - 1 
13065 P15 A-kvartsfinal:02 Sön 2016-06-19 08:00   Gideonsbergs IF  -   Eneby BK  Pettersberg B 4 - 3 es 
13066 P15 A-kvartsfinal:03 Sön 2016-06-19 08:00   Hovsta IF  -   Köping FF  Heden A 1 - 3 
13067 P15 A-kvartsfinal:04 Sön 2016-06-19 08:00   Ljusdals IF -   BK Forward   Heden B 0 - 3 
13068 P15 B-kvartsfinal:01 Sön 2016-06-19 08:00   Karlslunds IF HFK Röd -   Karlslunds IF HFK Blå Lugnet A KG 6 - 7 es 
13069 P15 B-kvartsfinal:02 Sön 2016-06-19 08:00   IK Sirius FK P01 Svart -   Västerås BK30 Lugnet B 1 - 5 
13070 P15 B-kvartsfinal:03 Sön 2016-06-19 08:00   IFK Nyköping -   Drøbak-Frogn:2 Grönpepparp. A 0 - 4 
13071 P15 B-kvartsfinal:04 Sön 2016-06-19 08:00   Lindome GIF -   Torsby IF Grönpepparp. B 0 - 1 
3094 F11 B-kvartsfinal:01 Sön 2016-06-19 09:00   KIF Örebro DFF:Röd  -   Örebro SK  Rosta Gärde 5 4 - 3 
3095 F11 B-kvartsfinal:02 Sön 2016-06-19 09:00   Ängby IF  -   Boo FF 05-04  Rosta Gärde 6 4 - 0 
3096 F11 B-kvartsfinal:03 Sön 2016-06-19 09:00   Yxhults ik  -   Vallentuna BK Dam:Vit  Rosta Gärde 7 0 - 1 
3097 F11 B-kvartsfinal:04 Sön 2016-06-19 09:00   HYPS  -   Skogstorps GOIF  Rosta Gärde 8 5 - 0 
4084 F12 A-kvartsfinal:01 Sön 2016-06-19 09:00   AIK  -   KIF Örebro DFF  Rosta Gärde 91 4 - 3 es 
4085 F12 A-kvartsfinal:02 Sön 2016-06-19 09:00   HyPS:super  -   HSK  Rosta Gärde 92 3 - 0 
4086 F12 A-kvartsfinal:03 Sön 2016-06-19 09:00   Adolfsbergs IK F04  -   Rynninge Ik   Rosta Gärde 93 4 - 3 
4087 F12 B-kvartsfinal:01 Sön 2016-06-19 09:00   Bollstanäs SK:Grön  -   Sollentuna fotboll f04syd  Lyckåsen 92 2 - 1 es 
4088 F12 B-kvartsfinal:03 Sön 2016-06-19 09:00   Huddinge IF  -   IFK Stocksund  Lillån 91 3 - 1 
4089 F12 B-kvartsfinal:04 Sön 2016-06-19 09:00   IF Brommapojkarna 2  -   Norrstrands IF:Röd  Lillån 92 2 - 0 
4090 F12 B-kvartsfinal:02 Sön 2016-06-19 09:00   Örebro SK Söder  -   Honka Tiikerit  Lugnet 91 1 - 2 
4091 F12 A-kvartsfinal:04 Sön 2016-06-19 09:00   IK Sturehov  -   Landvetter IF:Röd  Rosta Gärde 94 1 - 2 es 
5033 F13 B-kvartsfinal:01 Sön 2016-06-19 09:00   FC Espoo F03 -   LPS Heden A 8 - 0 
5034 F13 B-kvartsfinal:02 Sön 2016-06-19 09:00   Ängby IF -   Kallhälls FF Heden B 5 - 0 
5035 F13 B-kvartsfinal:03 Sön 2016-06-19 09:00   Hammarby IF -   Sundbybergs IK Lugnet A KG 4 - 0 
5036 F13 B-kvartsfinal:04 Sön 2016-06-19 09:00   Rynninge IK -   Gideonsbergs IF Lugnet B 0 - 1 
8114 P10 B-kvartsfinal:01 Sön 2016-06-19 09:00   Sollentuna FK Sportfältet :Vit  -   Adolfsbergs IK :Svart  Rosta Gärde 9 5 - 1 
8115 P10 B-kvartsfinal:02 Sön 2016-06-19 09:00   Sollentuna FK Sportfältet :Svart  -   Vingåkers IF  Trängen 3 4 - 0 
8116 P10 B-kvartsfinal:03 Sön 2016-06-19 09:00   Vg-62  -   Bäckseda IF  Ekäng 1 KG 1 - 2 
8117 P10 A-kvartsfinal:01 Sön 2016-06-19 09:00   Adolfsbergs IK :Vit -   HJK 06 keltainen Lundby 2 0 - 5 
8118 P10 A-kvartsfinal:03 Sön 2016-06-19 09:00   RaiFu P06 -   Rynninge ik :1 Pettersberg 2 1 - 9 
8119 P10 A-kvartsfinal:04 Sön 2016-06-19 09:00   Vasalunds IF 1 -   IF Brommapojkarna P07:1 Pettersberg 3 2 - 3 
8120 P10 A-kvartsfinal:02 Sön 2016-06-19 09:00   Karlslunds IF HFK Röd -   AIK FF:07A Lundby 3 3 - 2 
8121 P10 B-kvartsfinal:04 Sön 2016-06-19 09:00   Karlslunds IF HFK Blå  -   BK Forward :Svart  Ekäng 2 6 - 3 
10180 P12 A-kvartsfinal:01 Sön 2016-06-19 09:00   Örebro SK FK Grön  -   Motala AIF  Trängen 91 0 - 5 
10181 P12 A-kvartsfinal:02 Sön 2016-06-19 09:00   BK Forward   -   Turun Nappulaliiga(TuNL)  Trängen 92 3 - 1 
10182 P12 A-kvartsfinal:03 Sön 2016-06-19 09:00   Vasalunds IF P04:1:P04:1  -   Adolfsberg IK P04 Övre :1  Pettersberg 91 3 - 1 
10183 P12 A-kvartsfinal:04 Sön 2016-06-19 09:00   EBK Valkoinen  -   Näsets SK :Vinröd  Lyckåsen 91 0 - 1 
11084 P13 A-kvartsfinal:01 Sön 2016-06-19 09:00   Dingtuna GIF -   BK Forward Rosta Gärde E 1 - 4 
11085 P13 A-kvartsfinal:02 Sön 2016-06-19 09:00   FC Djursholm  -   FC Flora Rosta Gärde F 5 - 6 es 
11086 P13 A-kvartsfinal:03 Sön 2016-06-19 09:00   IFK Nyköping P03 -   Vendelsö IK :Blå  KIF Arena KG 2 - 1 
11087 P13 A-kvartsfinal:04 Sön 2016-06-19 09:00   ÏFK Göteborg -   IFK Kumla :Vit Ekäng A KG 2 - 3 
11088 P13 B-kvartsfinal:01 Sön 2016-06-19 09:00   Hovsta IF P03 -   Burseryds IF Trängen B 4 - 0 
11089 P13 B-kvartsfinal:02 Sön 2016-06-19 09:00   Hässelby SK -   Västerås SK Trängen C KG 0 - 6 
11090 P13 B-kvartsfinal:03 Sön 2016-06-19 09:00   FGBK:Lag 2 -   Brommapojkarna P-03-3 Pettersberg AKG 1 - 7 
11091 P13 B-kvartsfinal:04 Sön 2016-06-19 09:00   Skiljebo SK P 03 -   Lillån FK Pettersberg B 3 - 0 
12125 P14 A-kvartsfinal:01 Sön 2016-06-19 09:00   Karlslunds IF HFK Röd  -   Gunnilse IS  Rosta Gärde A 5 - 4 es 
12126 P14 A-kvartsfinal:02 Sön 2016-06-19 09:00   IK Zenith  -   Hammarby:P02.6  Rosta Gärde B 4 - 0 
12127 P14 A-kvartsfinal:03 Sön 2016-06-19 09:00   IF Vindhemspojkarna Uppsala  -   Markaryds IF  Rosta Gärde C 5 - 6 es 
12128 P14 A-kvartsfinal:04 Sön 2016-06-19 09:00   Örebro SK U  -   Väst4  Rosta Gärde D 1 - 0 
12129 P14 B-kvartsfinal:02 Sön 2016-06-19 09:00   Vidingsjö MOIF  -   Team Nes:Hvit  Grönpepparp. A 3 - 0 
12130 P14 B-kvartsfinal:03 Sön 2016-06-19 09:00   Solängens BK:2  -   Västerås SK Ungdom  Grönpepparp. B 1 - 0 
12131 P14 B-kvartsfinal:04 Sön 2016-06-19 09:00   Ytterby IS  -   AIK  Grönpepparp. C 2 - 1 
2027 F10 B-semifinal:01 Sön 2016-06-19 10:00   KIF Örebro DFF -   Eskilstuna United:Blå Lundby 2 2 - 3 es 
2028 F10 B-semifinal:02 Sön 2016-06-19 10:00   Eskilstuna United Vit -   IFK Österåker Lundby 3 0 - 1 es 
3098 F11 A-kvartsfinal:01 Sön 2016-06-19 10:00   Boo IS  -   IFK Stocksund  Rosta Gärde 5 9 - 0 
3099 F11 A-kvartsfinal:02 Sön 2016-06-19 10:00   Adolfsbergs IK F05  -   IF Brommapojkarna:1  Rosta Gärde 6 0 - 3 
3100 F11 A-kvartsfinal:03 Sön 2016-06-19 10:00   NJS Tähtitytöt lila  -   Vallentuna BK Dam:Röd  Rosta Gärde 7 5 - 2 es 
3101 F11 A-kvartsfinal:04 Sön 2016-06-19 10:00   LPS F05/06 black  -   Älta IF :Gul  Rosta Gärde 8 3 - 1 
5037 F13 A-semifinal:01 Sön 2016-06-19 10:00   IF Brommapojkarna:1 -   Örebro SK Söder   Rosta Gärde A 2 - 4 es 
5038 F13 A-semifinal:02 Sön 2016-06-19 10:00   Huddinge IF -   Norrstrands IF  Rosta Gärde B 3 - 1 
7029 F15/16 B-semifinal:01 Sön 2016-06-19 10:00   IK Zenith -   Mantorps FF Rosta Gärde C 4 - 1 
7030 F15/16 B-semifinal:02 Sön 2016-06-19 10:00   Salon Palloilijat:C-tytöt -   Hovsta/Rynninge Rosta Gärde D 3 - 4 es 
9170 P11 A-kvartsfinal:01 Sön 2016-06-19 10:00   AIK:P06A -   Saltsjö-Boo IF:2 Rosta Gärde 9 6 - 4 es 
9171 P11 A-kvartsfinal:02 Sön 2016-06-19 10:00   Örebro SK Grön -   TuPS Trängen 3 3 - 4 es 
9172 P11 A-kvartsfinal:03 Sön 2016-06-19 10:00   Vasalunds IF 2 -   Karlslunds IF HFK Röd Ekäng 1 KG 0 - 5 
9173 P11 A-kvartsfinal:04 Sön 2016-06-19 10:00   Örebro Syrianska P05 -   Karlslunds IF HFK Vit Ekäng 2 1 - 3 
2029 F10 A-semifinal:01 Sön 2016-06-19 11:30   TIPS Taikatytöt -   Saltsjö-Boo IF Rosta Gärde 8 0 - 4 
2030 F10 A-semifinal:02 Sön 2016-06-19 11:30   Vaksala SK Svart -   Enskede IK Rosta Gärde 9 1 - 5 
6067 F14 A-semifinal:01 Sön 2016-06-19 11:30   Örebro SK Söder  -   Sollentuna FK F02 Syd  Rosta Gärde A 3 - 5 es 
6068 F14 A-semifinal:02 Sön 2016-06-19 11:30   KIF Örebro DFF  -   Värmdö IF  Rosta Gärde B 1 - 2 
6069 F14 B-semifinal:01 Sön 2016-06-19 11:30   Lindome GIF:svart  -   FC Espoo:T02  Rosta Gärde C 3 - 4 
6070 F14 B-semifinal:02 Sön 2016-06-19 11:30   Annelunds IF  -   AIK  Rosta Gärde D 0 - 3 
9174 P11 B-semifinal:01 Sön 2016-06-19 11:30   Rynninge IK:Blå  -   Sollentuna FK :2 Norrviken  Rosta Gärde 5 5 - 3 es 
9175 P11 B-semifinal:02 Sön 2016-06-19 11:30   Triangelns IK:Grön  -   Laxå IF   Rosta Gärde 6 1 - 4 
9176 P11 C-semifinal:01 Sön 2016-06-19 11:30   Jarlabergs IF  -   KallhällsFF:Blå  Rosta Gärde 7 3 - 2 es 
9177 P11 C-semifinal:02 Sön 2016-06-19 11:30   BK Forward:Svart  -   IFK Österåker FK  Trängen 3 2 - 3 
9178 P11 D-semifinal:01 Sön 2016-06-19 11:30   BKBK:RANDIG  -   Skogås-Trångsunds FF P05:Vit:2  Ekäng 1 KG 0 - 3 
9179 P11 D-semifinal:02 Sön 2016-06-19 11:30   Spårvägen  -   IFK aspudden Tellus:Röd  Ekäng 2 7 - 2 
10184 P12 B-semifinal:01 Sön 2016-06-19 11:30   Karlslunds IF HFK Röd  -   Boo FF P04 Lag 1 Blå  Rosta Gärde 91 0 - 2 
10185 P12 B-semifinal:02 Sön 2016-06-19 11:30   Vivalla Sk   -   Örebro SK Svart  Rosta Gärde 92 1 - 0 
10186 P12 C-semifinal:01 Sön 2016-06-19 11:30   Årsta FF  -   Enebybergs IF:svart  Rosta Gärde 93 1 - 2 
10187 P12 C-semifinal:02 Sön 2016-06-19 11:30   Örebro SK Vit  -   Tyresö FF Strand:Röd  Rosta Gärde 94 0 - 1 
10188 P12 D-semifinal:01 Sön 2016-06-19 11:30   IFK Hallsberg  -   Hjulsbro IK:2  Trängen 91 0 - 5 
10189 P12 D-semifinal:02 Sön 2016-06-19 11:30   Täby United Viggan:Svart  -   Sollentuna FK Kärrdal  Trängen 92 2 - 0 
13072 P15 B-semifinal:01 Sön 2016-06-19 11:30   Karlslunds IF HFK Blå  -   Västerås BK30  Rosta Gärde E 1 - 3 
13073 P15 B-semifinal:02 Sön 2016-06-19 11:30   Drøbak-Frogn:2  -   Torsby IF  Rosta Gärde F 2 - 4 
13074 P15 A-semifinal:01 Sön 2016-06-19 11:30   Rynninge IK  -   Gideonsbergs IF  KIF Arena KG 2 - 0 
13075 P15 A-semifinal:02 Sön 2016-06-19 11:30   Köping FF  -   BK Forward   Ekäng A KG 2 - 1 
3102 F11 B-semifinal:01 Sön 2016-06-19 12:30   KIF Örebro DFF:Röd  -   Ängby IF  Rosta Gärde 5 2 - 0 
3103 F11 B-semifinal:02 Sön 2016-06-19 12:30   Vallentuna BK Dam:Vit  -   HYPS  Rosta Gärde 6 0 - 2 
4092 F12 A-semifinal:01 Sön 2016-06-19 12:30   AIK  -   HyPS:super  Rosta Gärde 91 0 - 2 
4093 F12 A-semifinal:02 Sön 2016-06-19 12:30   Adolfsbergs IK F04  -   Landvetter IF:Röd  Rosta Gärde 92 3 - 1 es 
4094 F12 B-semifinal:01 Sön 2016-06-19 12:30   Bollstanäs SK:Grön  -   Honka Tiikerit  Trängen 91 0 - 3 es 
4095 F12 B-semifinal:02 Sön 2016-06-19 12:30   Huddinge IF  -   IF Brommapojkarna 2  Trängen 92 3 - 0 
5039 F13 B-semifinal:01 Sön 2016-06-19 12:30   FC Espoo F03  -   Ängby IF  Rosta Gärde E 2 - 0 
5040 F13 B-semifinal:02 Sön 2016-06-19 12:30   Hammarby IF  -   Gideonsbergs IF  Rosta Gärde F 2 - 1 
8122 P10 B-semifinal:01 Sön 2016-06-19 12:30   Sollentuna FK Sportfältet :Vit  -   Sollentuna FK Sportfältet :Svart  Rosta Gärde 7 2 - 1 
8123 P10 A-semifinal:01 Sön 2016-06-19 12:30   HJK 06 keltainen  -   Karlslunds IF HFK Röd  Rosta Gärde 8 7 - 0 
8124 P10 A-semifinal:02 Sön 2016-06-19 12:30   Rynninge ik :1  -   IF Brommapojkarna P07:1  Rosta Gärde 9 1 - 5 
8125 P10 B-semifinal:02 Sön 2016-06-19 12:30   Bäckseda IF  -   Karlslunds IF HFK Blå  Trängen 3 4 - 2 es 
10190 P12 A-semifinal:01 Sön 2016-06-19 12:30   Motala AIF  -   BK Forward   Rosta Gärde 93 4 - 3 
10191 P12 A-semifinal:02 Sön 2016-06-19 12:30   Vasalunds IF P04:1:P04:1  -   Näsets SK :Vinröd  Rosta Gärde 94 1 - 0 
11092 P13 A-semifinal:01 Sön 2016-06-19 12:30   BK Forward  -   FC Flora  Rosta Gärde A 6 - 1 
11093 P13 A-semifinal:02 Sön 2016-06-19 12:30   IFK Nyköping P03  -   IFK Kumla :Vit  Rosta Gärde B 1 - 4 
11094 P13 B-semifinal:01 Sön 2016-06-19 12:30   Hovsta IF P03  -   Västerås SK  Rosta Gärde C 5 - 4 es 
11095 P13 B-semifinal:02 Sön 2016-06-19 12:30   Brommapojkarna P-03-3  -   Skiljebo SK P 03  Rosta Gärde D 5 - 0 
12132 P14 B-semifinal:01 Sön 2016-06-19 12:30   IFK Vaxholm  -   Vidingsjö MOIF  KIF Arena KG 0 - 4 
12133 P14 B-semifinal:02 Sön 2016-06-19 12:30   Solängens BK:2  -   Ytterby IS  Ekäng A KG 4 - 3 es 
2031 F10 B-final Sön 2016-06-19 13:30   Eskilstuna United:Blå  -   IFK Österåker  Rosta Gärde 9 1 - 0 
3104 F11 A-semifinal:01 Sön 2016-06-19 13:30   Boo IS  -   IF Brommapojkarna:1  Rosta Gärde 5 6 - 0 
3105 F11 A-semifinal:02 Sön 2016-06-19 13:30   NJS Tähtitytöt lila  -   LPS F05/06 black  Rosta Gärde 6 1 - 0 
5041 F13 A-final Sön 2016-06-19 13:30   Örebro SK Söder   -   Huddinge IF  Rosta Gärde F 3 - 4 es 
7031 F15/16 B-final Sön 2016-06-19 13:30   IK Zenith  -   Hovsta/Rynninge  Rosta Gärde E 2 - 0 
9180 P11 A-semifinal:01 Sön 2016-06-19 13:30   AIK:P06A  -   TuPS  Rosta Gärde 7 3 - 5 
9181 P11 A-semifinal:02 Sön 2016-06-19 13:30   Karlslunds IF HFK Röd  -   Karlslunds IF HFK Vit  Rosta Gärde 8 4 - 1 
12134 P14 A-semifinal:01 Sön 2016-06-19 13:30   Karlslunds IF HFK Röd  -   IK Zenith  Rosta Gärde C 0 - 7 
12135 P14 A-semifinal:02 Sön 2016-06-19 13:30   Markaryds IF  -   Örebro SK U  Rosta Gärde D 0 - 2 
7032 F15/16 A-final Sön 2016-06-19 13:45   IF Brommapojkarna:F01-1  -   Bele Barkarby   KIF Arena KG 4 - 0 
2032 F10 A-final Sön 2016-06-19 15:00   Saltsjö-Boo IF  -   Enskede IK  Rosta Gärde 9 1 - 0 
6071 F14 B-final Sön 2016-06-19 15:00   FC Espoo:T02  -   AIK  Rosta Gärde F 1 - 5 
6072 F14 A-final Sön 2016-06-19 15:00   Sollentuna FK F02 Syd  -   Värmdö IF  KIF Arena KG 0 - 1 
9182 P11 C-final Sön 2016-06-19 15:00   Jarlabergs IF  -   IFK Österåker FK  Rosta Gärde 5 3 - 0 
9183 P11 D-final Sön 2016-06-19 15:00   Skogås-Trångsunds FF P05:Vit:2  -   Spårvägen  Rosta Gärde 7 3 - 5 
9184 P11 B-final Sön 2016-06-19 15:00   Rynninge IK:Blå  -   Laxå IF   Rosta Gärde 8 2 - 4 es 
10192 P12 B-final Sön 2016-06-19 15:00   Boo FF P04 Lag 1 Blå  -   Vivalla Sk   Rosta Gärde 94 5 - 2 
10193 P12 C-final Sön 2016-06-19 15:00   Enebybergs IF:svart  -   Tyresö FF Strand:Röd  Rosta Gärde 92 5 - 4 es 
10194 P12 D-final Sön 2016-06-19 15:00   Hjulsbro IK:2  -   Täby United Viggan:Svart  Rosta Gärde 93 2 - 6 
13076 P15 B-final Sön 2016-06-19 15:00   Västerås BK30  -   Torsby IF  Rosta Gärde E 3 - 4 
3106 F11 B-final Sön 2016-06-19 16:00   KIF Örebro DFF:Röd  -   HYPS  Rosta Gärde 5 0 - 3 
4096 F12 A-final Sön 2016-06-19 16:00   HyPS:super  -   Adolfsbergs IK F04  Rosta Gärde 92 1 - 0 
4097 F12 B-final Sön 2016-06-19 16:00   Honka Tiikerit  -   Huddinge IF  Rosta Gärde 93 1 - 2 
8126 P10 B-final Sön 2016-06-19 16:00   Sollentuna FK Sportfältet :Vit  -   Bäckseda IF  Rosta Gärde 8 7 - 2 
8127 P10 A-final Sön 2016-06-19 16:00   HJK 06 keltainen  -   IF Brommapojkarna P07:1  Rosta Gärde 9 0 - 6 
10195 P12 A-final Sön 2016-06-19 16:00   Motala AIF  -   Vasalunds IF P04:1:P04:1  Rosta Gärde 94 4 - 5 
11096 P13 B-final Sön 2016-06-19 16:00   Hovsta IF P03  -   Brommapojkarna P-03-3  Rosta Gärde E 0 - 8 
11097 P13 A-final Sön 2016-06-19 16:00   BK Forward  -   IFK Kumla :Vit  Rosta Gärde F 4 - 0 
13077 P15 A-final Sön 2016-06-19 16:15   Rynninge IK  -   Köping FF  KIF Arena KG 0 - 2 
3107 F11 A-final Sön 2016-06-19 17:00   Boo IS  -   NJS Tähtitytöt lila  Rosta Gärde 8 13 - 0 
5042 F13 B-final Sön 2016-06-19 17:00   FC Espoo F03  -   Hammarby IF  Rosta Gärde F 0 - 2 es 
9185 P11 A-final Sön 2016-06-19 17:00   TuPS  -   Karlslunds IF HFK Röd  Rosta Gärde 9 1 - 5 
12136 P14 B-final Sön 2016-06-19 17:00   Vidingsjö MOIF  -   Solängens BK:2  Rosta Gärde E 4 - 6 es 
12137 P14 A-final Sön 2016-06-19 17:30   IK Zenith  -   Örebro SK U  KIF Arena KG 7 - 6 es