Välj datum
2016-06-17
2016-06-18
2016-06-19
 @sel-row2@ @row2@

Matcher Lör 2016-06-18

Matchnr
Klass
Grupp
Datum
Tid
Lag
 
 
Plan
Resultat
2014 F10 Grupp 1 Lör 2016-06-18 08:00   Enskede IK -   Vaksala SK:gul Ekäng 1 KG 3 - 1 
5018 F13 Grupp 2 Lör 2016-06-18 08:00   LPS -   Sundbybergs IK Rosta Gärde A 2 - 0 
5019 F13 Grupp 2 Lör 2016-06-18 08:00   Huddinge IF -   Rynninge IK Rosta Gärde B 8 - 0 
5020 F13 Grupp 3 Lör 2016-06-18 08:00   PPS Pelikaanit -   Segeltorps IF Rosta Gärde C 0 - 6 
5021 F13 Grupp 3 Lör 2016-06-18 08:00   Ängby IF -   Hammarby IF Rosta Gärde D 3 - 1 
5022 F13 Grupp 1 Lör 2016-06-18 08:00   Gideonsbergs IF -   Kallhälls FF Pettersberg AKG 2 - 0 
5023 F13 Grupp 1 Lör 2016-06-18 08:00   Norrstrands IF -   FC Espoo F03 Pettersberg B 2 - 0 
6030 F14 Grupp 2 Lör 2016-06-18 08:00   IFK Lidingö F02:2 -   Bele Barkarby FF Trängen B 2 - 1 
6031 F14 Grupp 2 Lör 2016-06-18 08:00   Fenix SK -   qbik F02 Trängen C KG 1 - 0 
6032 F14 Grupp 3 Lör 2016-06-18 08:00   Råtorps IK -   Itä-Hakkilan Kilpa T02 Heden A 2 - 0 
6033 F14 Grupp 3 Lör 2016-06-18 08:00   Sätra sk:Ssk F02 -   Eneby/Krokek Heden B 5 - 2 
6034 F14 Grupp 1 Lör 2016-06-18 08:00   Örebro SK Söder -   FC Vapsi:T0203 Grönpepparp. A 3 - 0 
6035 F14 Grupp 1 Lör 2016-06-18 08:00   Sollentuna F02 Norr -   Lindome GIF:svart Grönpepparp. B 2 - 2 
7014 F15/16 Grupp 1 Lör 2016-06-18 08:00   Hovsta/Rynninge -   Vaksala SK:F01 Lugnet A KG 0 - 3 
7015 F15/16 Grupp 1 Lör 2016-06-18 08:00   IK Zenith -   Adolfsbergs IK F01 Lugnet B 0 - 3 
8052 P10 Grupp 1 Lör 2016-06-18 08:00   Sollentuna FK Silverdal -   Adolfsbergs IK :Vit Pettersberg 4 0 - 1 
8053 P10 Grupp 1 Lör 2016-06-18 08:00   Mariebergs IK:Vit -   Rönninge Salem Fotboll :Grön Lillån 3 3 - 1 
8054 P10 Grupp 2 Lör 2016-06-18 08:00   Sollentuna FK Helenelund:1 -   BELE BARKARBY P06 svart Lugnet 2 1 - 4 
8055 P10 Grupp 2 Lör 2016-06-18 08:00   BK Forward :Svart -   IF Eker:2 Lugnet 3 1 - 1 
9076 P11 Grupp 18 Lör 2016-06-18 08:00   Triangelns IK:Svart -   Enskede IK:Grå 2 Rosta Gärde 5 5 - 0 
9077 P11 Grupp 18 Lör 2016-06-18 08:00   Fc Järfälla :Vit -   Simon Sportklubb Rosta Gärde 6 3 - 0 wo 
9078 P11 Grupp 17 Lör 2016-06-18 08:00   Gnistan:3 -   Danderyds SK Röd Rosta Gärde 7 0 - 7 
9079 P11 Grupp 17 Lör 2016-06-18 08:00   Tullinge TP:Vit -   Karlslunds IF HFK Röd Rosta Gärde 8 0 - 10 
9080 P11 Grupp 16 Lör 2016-06-18 08:00   TuPS -   Huddinge IF:HIF1 Rosta Gärde 9 3 - 1 
9081 P11 Grupp 16 Lör 2016-06-18 08:00   Vendelsö IK:4 -   Glanshammar/Lillkyrka IF Trängen 3 0 - 1 
9082 P11 Grupp 12 Lör 2016-06-18 08:00   Gnistan:1 -   FK Bromma Lundby 2 3 - 1 
9083 P11 Grupp 13 Lör 2016-06-18 08:00   Värmdö IF Orange -   Triangelns IK:Grön Pettersberg 2 0 - 11 
9084 P11 Grupp 13 Lör 2016-06-18 08:00   NJS Musta -   Bele/Barkarby Pettersberg 3 9 - 0 
9085 P11 Grupp 14 Lör 2016-06-18 08:00   Lundby IF Vit -   Enskede IK:Grå Lyckåsen 3 2 - 6 
9086 P11 Grupp 19 Lör 2016-06-18 08:00   NJS Sininen -   Hammarby IF P05:3 Sörby 1 5 - 1 
9087 P11 Grupp 19 Lör 2016-06-18 08:00   Spårvägen -   Örebro SK FK Svart Sörby 2 2 - 5 
9088 P11 Grupp 14 Lör 2016-06-18 08:00   Ik Sturehov:Röd -   Stuvsta IF:P05:4 Sörby 3 0 - 4 
9089 P11 Grupp 15 Lör 2016-06-18 08:00   Täby FK:P05:5 -   BK Forward:Gul Mellringe 1 4 - 2 
9090 P11 Grupp 15 Lör 2016-06-18 08:00   Ekängens IF -   Skogås-Trångsunds FF P05:Vit:2 Marieberg 1 0 - 1 
9091 P11 Grupp 12 Lör 2016-06-18 08:00   IFK Österåker FK -   Örebro Syrianska P05 Lundby 3 1 - 1 
10080 P12 Grupp 13 Lör 2016-06-18 08:00   IFK Kumla:Blå -   Gamlakarleby Bollklubb:GBK Rosta Gärde 91 1 - 1 
10081 P12 Grupp 13 Lör 2016-06-18 08:00   Kärra KIF -   AIK Rosta Gärde 92 0 - 0 
10082 P12 Grupp 16 Lör 2016-06-18 08:00   Hjulsbro IK:1 -   Boo FF P04 Lag 1 Röd Rosta Gärde 93 0 - 5 
10083 P12 Grupp 16 Lör 2016-06-18 08:00   Vasalunds IF P04:1:P04:1 -   Örebro SK Vit Rosta Gärde 94 2 - 0 
10084 P12 Grupp 14 Lör 2016-06-18 08:00   HOIF -   Sollentuna FK Sportfältet Trängen 91 3 - 1 
10085 P12 Grupp 14 Lör 2016-06-18 08:00   FC Järfälla P04 -   Triangeln p04 Trängen 92 5 - 2 
10086 P12 Grupp 19 Lör 2016-06-18 08:00   Linghems SK:1 -   EBK Oranssi Pettersberg 91 10 - 0 
10087 P12 Grupp 19 Lör 2016-06-18 08:00   Tullinge TP04:Grön -   Örebro SK Röd Lundby 91 7 - 1 
10088 P12 Grupp 15 Lör 2016-06-18 08:00   Adolfsberg IK P04 Övre :2 -   Enebybergs IF:svart Lyckåsen 91 2 - 1 
10089 P12 Grupp 15 Lör 2016-06-18 08:00   Värmdö IF:P04 Grön -   IFK Nyköping :Blå Lyckåsen 92 1 - 1 
10090 P12 Grupp 17 Lör 2016-06-18 08:00   Lillån FK -   Tolkis Bollklubb Lillån 91 3 - 2 
10091 P12 Grupp 17 Lör 2016-06-18 08:00   IF Brommapojkarna :14 -   Täby United Viggan:Svart Lillån 92 3 - 0 
11040 P13 Grupp 5 Lör 2016-06-18 08:00   Gidionsberg IF -   Hässelby SK Sörbyvallen A 3 - 2 
11041 P13 Grupp 4 Lör 2016-06-18 08:00   Ik Sturehov -   Skiljebo SK P 03 Lillån A 1 - 2 
11042 P13 Grupp 3 Lör 2016-06-18 08:00   Degerfors IF Ungdom -   Burseryds IF Mellringe A 6 - 1 
11043 P13 Grupp 4 Lör 2016-06-18 08:00   FC Djursholm -   ÏFK Göteborg Grönpepparp. C 0 - 4 
11044 P13 Grupp 5 Lör 2016-06-18 08:00   FGBK:Lag 2 -   Örebro SK U Lundby A 1 - 4 
11045 P13 Grupp 3 Lör 2016-06-18 08:00   Vendelsö IK :Vit -   BK Forward Marieberg A 0 - 2 
13032 P15 Grupp 1 Lör 2016-06-18 08:00   IFK Nyköping -   Karlslunds IF HFK Röd Rosta Gärde E 0 - 4 
13033 P15 Grupp 1 Lör 2016-06-18 08:00   Røa IL -   Rynninge IK Rosta Gärde F 1 - 2 
13034 P15 Grupp 2 Lör 2016-06-18 08:00   Ljusdals IF -   Västerås BK30 KIF Arena KG 1 - 1 
13035 P15 Grupp 2 Lör 2016-06-18 08:00   AIK -   Örebro SK Ekäng A KG 1 - 7 
8056 P10 Grupp 3 Lör 2016-06-18 09:00   Älta IF:Svart -   BK Forward Lundby Rosta Gärde 5 4 - 3 
8057 P10 Grupp 3 Lör 2016-06-18 09:00   IF Eker:1 -   Tyresö FF:S/B Gul Rosta Gärde 6 0 - 5 
8058 P10 Grupp 4 Lör 2016-06-18 09:00   Älta IF Vit -   Adolfsbergs IK :Svart Rosta Gärde 7 5 - 0 
8059 P10 Grupp 4 Lör 2016-06-18 09:00   Karlslunds IF HFK Blå -   Vasalunds IF 1 Rosta Gärde 8 0 - 4 
8060 P10 Grupp 6 Lör 2016-06-18 09:00   Örebro SK FK Vit -   AIK :U1 Rosta Gärde 9 2 - 5 
8061 P10 Grupp 6 Lör 2016-06-18 09:00   Bäckseda IF -   Rönninge Salem Fotboll :Svart Trängen 3 3 - 1 
8062 P10 Grupp 8 Lör 2016-06-18 09:00   Ifkörebro -   Boo FF Ekäng 1 KG 0 - 2 
8063 P10 Grupp 9 Lör 2016-06-18 09:00   Värmdö IF Gul -   FC Tyresö Blå Lundby 2 0 - 1 
8064 P10 Grupp 7 Lör 2016-06-18 09:00   Örebro Syrianska -   BP17 Pettersberg 2 0 - 14 
8065 P10 Grupp 7 Lör 2016-06-18 09:00   RaiFu P06 -   Sollentuna FK Sportfältet :Vit Pettersberg 3 4 - 1 
8066 P10 Grupp 12 Lör 2016-06-18 09:00   HooGee Hurrigaanit -   Rynninge ik :1 Pettersberg 4 0 - 11 
8067 P10 Grupp 12 Lör 2016-06-18 09:00   Åkersberga BK:1 -   AIK FF:07A Lillån 3 2 - 3 
8068 P10 Grupp 10 Lör 2016-06-18 09:00   Sollentuna FK Helenelund:2 -   Hovsta IF Lyckåsen 3 2 - 2 
8069 P10 Grupp 13 Lör 2016-06-18 09:00   Örebro SK FK Svart -   BK Forward :Gul Lugnet 2 1 - 2 
8070 P10 Grupp 13 Lör 2016-06-18 09:00   Tyresö FF:S/B Röd -   Vingåkers IF Lugnet 3 2 - 2 
8071 P10 Grupp 11 Lör 2016-06-18 09:00   Åkersberga BK:2 -   Brommapojkarna Sörby 1 3 - 2 
8072 P10 Grupp 11 Lör 2016-06-18 09:00   Lillån FK -   Vg-62 Sörby 2 5 - 1 
8073 P10 Grupp 10 Lör 2016-06-18 09:00   LePa:Black -   Rönninge Salem Fotboll :Gul Sörby 3 4 - 2 
8074 P10 Grupp 5 Lör 2016-06-18 09:00   Älta IF:Gul -   Karlslunds IF HFK Röd Mellringe 1 2 - 7 
8075 P10 Grupp 5 Lör 2016-06-18 09:00   Mariebergs IK:Blå -   Sollentuna FK Sportfältet :Svart Marieberg 1 1 - 2 
8076 P10 Grupp 9 Lör 2016-06-18 09:00   Glanshammars IF -   HJK 06 keltainen Lundby 3 0 - 7 
8077 P10 Grupp 8 Lör 2016-06-18 09:00   IF Brommapojkarna P07:1 -   Maxiraba Krasnik Ekäng 2 19 - 0 
10092 P12 Grupp 18 Lör 2016-06-18 09:00   Boo FF P04 Lag 1 Blå -   Brottby SK Lyckåsen 92 3 - 2 
10093 P12 Grupp 20 Lör 2016-06-18 09:00   Adolfsbergs IK nedre -   Hammarby P04-9 Rosta Gärde 91 0 - 1 
10094 P12 Grupp 20 Lör 2016-06-18 09:00   Tyresö FF:K-boda 1 -   IFK Nyköping :Vit Rosta Gärde 92 2 - 0 
10095 P12 Grupp 4 Lör 2016-06-18 09:00   IFK Hallsberg -   EBK Valkoinen Rosta Gärde 93 0 - 3 
10096 P12 Grupp 4 Lör 2016-06-18 09:00   Tyresö FF Strand:Gul -   Nyköpings BIS Rosta Gärde 94 3 - 0 
10097 P12 Grupp 1 Lör 2016-06-18 09:00   Örebro SK Svart -   HIFK Trängen 91 3 - 1 
10098 P12 Grupp 1 Lör 2016-06-18 09:00   Enskede IK P04 blå -   Hägersten SK Trängen 92 0 - 4 
10099 P12 Grupp 2 Lör 2016-06-18 09:00   Karlslunds IF HFK Röd -   Palokan Riento:Keltainen Pettersberg 91 4 - 0 
10100 P12 Grupp 2 Lör 2016-06-18 09:00   Näsets SK :Vinröd -   Rönninge Salem Fotboll:RSF 2 Lundby 91 3 - 0 
10101 P12 Grupp 18 Lör 2016-06-18 09:00   IK Sturehov:Röd -   Danderyds SK:Vit Lyckåsen 91 1 - 0 
10102 P12 Grupp 3 Lör 2016-06-18 09:00   IK Sturehov:Blå -   Nõmme united Lillån 91 0 - 0 
10103 P12 Grupp 3 Lör 2016-06-18 09:00   Tullinge TP04:Svart -   Täby United Viggan:Gul Lillån 92 7 - 0 
11046 P13 Grupp 6 Lör 2016-06-18 09:00   Brommapojkarna P-03-3 -   IFK Lindesberg Rosta Gärde A 2 - 0 
11047 P13 Grupp 6 Lör 2016-06-18 09:00   Kungsbacka IF -   Karlslunds IF HFK Blå Rosta Gärde B 0 - 7 
11048 P13 Grupp 7 Lör 2016-06-18 09:00   FC Flora -   Vendelsö IK :Blå Rosta Gärde C 0 - 0 
11049 P13 Grupp 7 Lör 2016-06-18 09:00   IFK Kumla :Blå -   Västerås SK Rosta Gärde D 0 - 10 
11050 P13 Grupp 8 Lör 2016-06-18 09:00   IFK Nyköping P03 -   IFK Mariehamn Rosta Gärde E 1 - 0 
11051 P13 Grupp 8 Lör 2016-06-18 09:00   Adolfsbergs IK -   Örebro SK Rosta Gärde F 5 - 1 
11052 P13 Grupp 9 Lör 2016-06-18 09:00   Hanvikens SK -   Dingtuna GIF KIF Arena KG 1 - 1 
11053 P13 Grupp 9 Lör 2016-06-18 09:00   Hovsta IF P03 -   LPS Ekäng A KG 5 - 0 
11054 P13 Grupp 10 Lör 2016-06-18 09:00   IFK Skoghall :Vit -   Maxiraba Krasnik Trängen B 3 - 1 
11055 P13 Grupp 10 Lör 2016-06-18 09:00   Lillån FK -   Sickla IF Trängen C KG 1 - 3 
11056 P13 Grupp 1 Lör 2016-06-18 09:00   Kallhälls FF -   IFK Skoghall :Blå Pettersberg AKG 4 - 1 
11057 P13 Grupp 1 Lör 2016-06-18 09:00   I-HK P03 -   Karlslunds IF HFK Röd Pettersberg B 6 - 1 
11058 P13 Grupp 2 Lör 2016-06-18 09:00   Raisio Futis P03 -   Spånga IS FK Heden A 2 - 4 
11059 P13 Grupp 2 Lör 2016-06-18 09:00   Lillkyrka IF -   IFK Kumla :Vit Heden B 0 - 11 
12056 P14 Grupp 1 Lör 2016-06-18 09:00   Helsingfors IFK:White -   Karlslunds IF HFK Röd Lugnet A KG 0 - 14 
12057 P14 Grupp 1 Lör 2016-06-18 09:00   Enskede IK:5 -   Mantorps FF Lugnet B 0 - 0 
12058 P14 Grupp 2 Lör 2016-06-18 09:00   Bäckseda IF -   Väst4 Grönpepparp. A 0 - 3 
12059 P14 Grupp 2 Lör 2016-06-18 09:00   Arboga Södra IF:P02 -   Djurgården IF P02-2 Grönpepparp. B 1 - 5 
12060 P14 Grupp 5 Lör 2016-06-18 09:00   Dingtuna/Rytterna/Tillberga -   BK Forward Sörbyvallen A 1 - 4 
12061 P14 Grupp 4 Lör 2016-06-18 09:00   Kvik Halden FK:1 -   UNIK Lillån A 8 - 0 
12062 P14 Grupp 3 Lör 2016-06-18 09:00   IFK Österåker FK -   Örebro SK Grön Mellringe A 5 - 0 
12063 P14 Grupp 4 Lör 2016-06-18 09:00   IF Brommapojkarna 02:3 -   IFK Hallsberg FK Grönpepparp. C 6 - 0 
12064 P14 Grupp 5 Lör 2016-06-18 09:00   Enskede IK 7 -   Gränna Ais Lundby A 4 - 2 
12065 P14 Grupp 3 Lör 2016-06-18 09:00   Nyköpings BIS:Blå -   Kvik Halden FK:2 Marieberg A 3 - 2 
9092 P11 Grupp 10 Lör 2016-06-18 10:00   Karlslunds IF HFK Vit -   Danderyds SK Gul Rosta Gärde 5 6 - 0 
9093 P11 Grupp 10 Lör 2016-06-18 10:00   Segeltorps IF:P05:1 -   Sollentuna FK :1 Norrviken Rosta Gärde 6 0 - 5 
9094 P11 Grupp 5 Lör 2016-06-18 10:00   NJS valkoinen -   KallhällsFF:Blå Rosta Gärde 7 0 - 12 
9095 P11 Grupp 5 Lör 2016-06-18 10:00   Sollentuna FK :2 Norrviken -   Örebro SK Grön Rosta Gärde 8 2 - 4 
9096 P11 Grupp 6 Lör 2016-06-18 10:00   NJS Keltainen -   Fc Järfälla :Röd Rosta Gärde 9 1 - 6 
9097 P11 Grupp 6 Lör 2016-06-18 10:00   Sollentuna FK V1 -   BK Forward:Svart Trängen 3 2 - 2 
9098 P11 Grupp 1 Lör 2016-06-18 10:00   Adolfsbergs IK:Svart -   IFK aspudden Tellus:Röd Ekäng 1 KG 2 - 4 
9099 P11 Grupp 9 Lör 2016-06-18 10:00   TuPS Punainen -   AIK:P06A Lundby 2 2 - 11 
9100 P11 Grupp 8 Lör 2016-06-18 10:00   Skedsmo FK -   BKBK:RANDIG Pettersberg 2 7 - 4 
9101 P11 Grupp 8 Lör 2016-06-18 10:00   Vasalunds IF 2 -   Ik Sturehov:Blå Pettersberg 3 1 - 0 
9102 P11 Grupp 2 Lör 2016-06-18 10:00   Stureby SK P05A:P05A -   Rynninge IK:Blå Pettersberg 4 4 - 0 
9103 P11 Grupp 2 Lör 2016-06-18 10:00   Gnistan:2 -   BKBK:SVART Lillån 3 3 - 2 
9104 P11 Grupp 3 Lör 2016-06-18 10:00   Lundby IF Grön -   IF Brommapojkarna 05 -17:BP -17 Lyckåsen 3 0 - 6 
9105 P11 Grupp 11 Lör 2016-06-18 10:00   Grue -   Saltsjö-Boo IF:2 Lugnet 2 1 - 5 
9106 P11 Grupp 11 Lör 2016-06-18 10:00   Vasalunds IF:P05:1 -   Örebro SK FK Vit Lugnet 3 9 - 0 
9107 P11 Grupp 7 Lör 2016-06-18 10:00   FC ULVILA -   KallhällsFF:Vit Sörby 1 2 - 3 
9108 P11 Grupp 7 Lör 2016-06-18 10:00   Vendelsö IK:3 -   Adolfsbergs IK:Gul Sörby 2 2 - 1 
9109 P11 Grupp 3 Lör 2016-06-18 10:00   Tullinge TP:Grön -   Karlslunds IF HFK Blå Sörby 3 2 - 12 
9110 P11 Grupp 4 Lör 2016-06-18 10:00   Funbo IF -   Danderyds SK Blå Mellringe 1 1 - 2 
9111 P11 Grupp 4 Lör 2016-06-18 10:00   Hammarby IF FF :8 -   Örebro SK FK Röd Marieberg 1 6 - 0 
9112 P11 Grupp 9 Lör 2016-06-18 10:00   Jarlabergs IF -   Laxå IF Lundby 3 1 - 1 
9113 P11 Grupp 1 Lör 2016-06-18 10:00   Skogås-Trångsunds FF P05:Vit:1 -   Stocksunds IF Ekäng 2 0 - 1 
10104 P12 Grupp 5 Lör 2016-06-18 10:00   Linghems SK:2 -   Sollentuna FK Kärrdal Rosta Gärde 91 1 - 1 
10105 P12 Grupp 5 Lör 2016-06-18 10:00   Rönninge Salem Fotboll:RSF 1 -   BK Forward Rosta Gärde 92 1 - 2 
10106 P12 Grupp 8 Lör 2016-06-18 10:00   IFK Kumla:Vit -   Enebybergs IF:ljusblå Rosta Gärde 93 2 - 5 
10107 P12 Grupp 8 Lör 2016-06-18 10:00   Hägersten SK:Svart -   VINGÅKERS IF Rosta Gärde 94 4 - 0 
10108 P12 Grupp 7 Lör 2016-06-18 10:00   Glanshammar/Lillkyrka IF -   Turun Nappulaliiga(TuNL) Trängen 91 0 - 7 
10109 P12 Grupp 7 Lör 2016-06-18 10:00   Bäckseda IF -   Enskede IK:Grön Trängen 92 6 - 2 
10110 P12 Grupp 9 Lör 2016-06-18 10:00   Örebro SK FK Grön -   Danderyds SK:Blå Pettersberg 91 3 - 2 
10111 P12 Grupp 10 Lör 2016-06-18 10:00   Hjulsbro IK:2 -   Tyresö FF Strand:Röd Lyckåsen 91 2 - 2 
10112 P12 Grupp 10 Lör 2016-06-18 10:00   Vendelsö IK:2 -   Örebro Syrianska P04 Lyckåsen 92 1 - 1 
10113 P12 Grupp 6 Lör 2016-06-18 10:00   BK Derby -   Hammarby:10 Lillån 91 4 - 0 
10114 P12 Grupp 6 Lör 2016-06-18 10:00   Vendelsö IK -   Adolfsberg IK P04 Övre :1 Lillån 92 1 - 4 
10115 P12 Grupp 9 Lör 2016-06-18 10:00   Boo FF:P04:4 -   Västerås IK Lugnet 91 0 - 1 
12066 P14 Grupp 14 Lör 2016-06-18 10:00   AssyriskaÖxnehaga -   Örebro SK Svart Rosta Gärde A 3 - 2 
12067 P14 Grupp 14 Lör 2016-06-18 10:00   Akilles -   IFK Viksjö:2 Rosta Gärde B 0 - 5 
12068 P14 Grupp 12 Lör 2016-06-18 10:00   Markaryds IF -   FC Honka United 02 Rosta Gärde C 16 - 1 
12069 P14 Grupp 12 Lör 2016-06-18 10:00   FK Bromma -   Hovsta IF Rosta Gärde D 5 - 2 
12070 P14 Grupp 13 Lör 2016-06-18 10:00   IF Stockholms Fotbollsakademi -   Solängens BK:2 Rosta Gärde E 1 - 0 
12071 P14 Grupp 13 Lör 2016-06-18 10:00   Karlslunds IF HFK Blå -   Fossum IF Rosta Gärde F 5 - 1 
12072 P14 Grupp 9 Lör 2016-06-18 10:00   FBK Karlstad -   IK Zenith KIF Arena KG 0 - 3 
12073 P14 Grupp 9 Lör 2016-06-18 10:00   Nyköpings BIS:Röd -   Rågsveds IF P02 Ekäng A KG 0 - 6 
12074 P14 Grupp 10 Lör 2016-06-18 10:00   Västerås SK Ungdom -   IFK Stocksund Trängen B 1 - 3 
12075 P14 Grupp 10 Lör 2016-06-18 10:00   Hammarby:P02.6 -   Team Nes:Hvit Trängen C KG 4 - 0 
12076 P14 Grupp 11 Lör 2016-06-18 10:00   Vidingsjö MOIF -   Kungsängens IF Pettersberg AKG 4 - 0 
12077 P14 Grupp 11 Lör 2016-06-18 10:00   IF Vindhemspojkarna Uppsala -   IFK KUMLA Pettersberg B 0 - 4 
12078 P14 Grupp 7 Lör 2016-06-18 10:00   Örebro SK Röd -   Gunnilse IS Heden A 1 - 5 
12079 P14 Grupp 7 Lör 2016-06-18 10:00   Hässelby SK -   IFK Vaxholm Heden B 4 - 0 
12080 P14 Grupp 6 Lör 2016-06-18 10:00   Team Nes:Svart -   AIK Grönpepparp. A 3 - 5 
12081 P14 Grupp 6 Lör 2016-06-18 10:00   IK Sturehov U14 -   Solängens BK Grönpepparp. B 1 - 1 
12082 P14 Grupp 8 Lör 2016-06-18 10:00   Ytterby IS -   IFK Viksjö:1 Lillån A 2 - 2 
12083 P14 Grupp 8 Lör 2016-06-18 10:00   Helsingfors IFK:Red -   Örebro SK U Grönpepparp. C 0 - 15 
13036 P15 Grupp 3 Lör 2016-06-18 10:00   Karlslunds IF HFK Blå -   Avesta AIK Sörbyvallen A 5 - 0 
13037 P15 Grupp 4 Lör 2016-06-18 10:00   Gideonsbergs IF -   Sollentuna FK:P01 3 Mellringe A 9 - 0 
13038 P15 Grupp 3 Lör 2016-06-18 10:00   Bele Barkarby FF -   Köping FF Lundby A 1 - 0 
13039 P15 Grupp 4 Lör 2016-06-18 10:00   Lindome GIF -   BK Forward Marieberg A 0 - 3 
3044 F11 Grupp 11 Lör 2016-06-18 11:00   Älta IF :Svart -   Lillån FK Rosta Gärde 5 6 - 0 
3045 F11 Grupp 11 Lör 2016-06-18 11:00   NJS Tähtitytöt lila -   Vidingsjö MOIF Rosta Gärde 6 1 - 2 
3046 F11 Grupp 10 Lör 2016-06-18 11:00   Skogstorps GOIF -   Boo FF 05-04 Rosta Gärde 7 3 - 0 
3047 F11 Grupp 10 Lör 2016-06-18 11:00   FCFJ :T05 -   TuNL T05/06:sin Trängen 3 0 - 0 
3048 F11 Grupp 6 Lör 2016-06-18 11:00   Kallhälls FF -   Vallentuna BK Dam:Röd Rosta Gärde 9 1 - 2 
3049 F11 Grupp 6 Lör 2016-06-18 11:00   Örebro Syrianska IF Ungdom -   Itä-Hakkilan Kilpa Siniset Rosta Gärde 8 0 - 6 
3050 F11 Grupp 3 Lör 2016-06-18 11:00   Örebro SK -   IFK Stocksund Ekäng 1 KG 0 - 6 
3051 F11 Grupp 8 Lör 2016-06-18 11:00   Yxhults ik -   AIK Lundby 2 0 - 1 
3052 F11 Grupp 2 Lör 2016-06-18 11:00   Älta IF :Gul -   Boo FF F05:2:Lag 2 Pettersberg 2 7 - 1 
3053 F11 Grupp 2 Lör 2016-06-18 11:00   Garphyttans IF -   TuNL T05/06:Valk Pettersberg 3 0 - 5 
3054 F11 Grupp 1 Lör 2016-06-18 11:00   KIF Örebro DFF:Blå -   LPS F05/06 black Pettersberg 4 2 - 3 
3055 F11 Grupp 1 Lör 2016-06-18 11:00   Sollentuna FK SYD:Svart -   Boo IS Lillån 3 0 - 14 
3056 F11 Grupp 5 Lör 2016-06-18 11:00   Sundbybergs IK:Vit -   Adolfsbergs IK F05 Lyckåsen 3 1 - 3 
3057 F11 Grupp 7 Lör 2016-06-18 11:00   Rönninge Salem Fotboll:2 -   FC Rauma Lugnet 2 0 - 2 
3058 F11 Grupp 7 Lör 2016-06-18 11:00   IF Brommapojkarna:1 -   Rävåsens IK Lugnet 3 5 - 3 
3059 F11 Grupp 4 Lör 2016-06-18 11:00   Ängby IF -   HYPS Sörby 1 0 - 0 
3060 F11 Grupp 4 Lör 2016-06-18 11:00   Rynninge ik -   Sundbybergs IK:Grön Sörby 2 4 - 3 
3061 F11 Grupp 5 Lör 2016-06-18 11:00   Boo FF F05:2:Lag 1 -   LPS F05/06 green Sörby 3 1 - 4 
3062 F11 Grupp 9 Lör 2016-06-18 11:00   Sollentuna FK SYD:Vit -   KIF Örebro DFF:Röd Mellringe 1 2 - 3 
3063 F11 Grupp 9 Lör 2016-06-18 11:00   Kimstad GoIF -   Sibbo Vargarna Marieberg 1 0 - 5 
3064 F11 Grupp 8 Lör 2016-06-18 11:00   Itä-Hakkilan Kilpa Valkoiset -   Rönninge Salem Fotboll:1 Lundby 3 5 - 0 
3065 F11 Grupp 3 Lör 2016-06-18 11:00   NJS Tähtitytöt pinkki -   Vallentuna BK Dam:Vit Ekäng 2 4 - 0 
4040 F12 Grupp 7 Lör 2016-06-18 11:00   Värmdö IF -   Honka Tiikerit Rosta Gärde 93 0 - 0 
4041 F12 Grupp 7 Lör 2016-06-18 11:00   Rävåsens IK -   Vallentuna Damfotboll Rosta Gärde 94 2 - 1 
4042 F12 Grupp 3 Lör 2016-06-18 11:00   Rönninge-Salem Fotboll F-04 -   Enskede IK:Röd Pettersberg 91 0 - 0 
4043 F12 Grupp 4 Lör 2016-06-18 11:00   Stora Mellösa-Åsbyvikens IF -   HSK Lyckåsen 91 1 - 1 
4044 F12 Grupp 4 Lör 2016-06-18 11:00   IF Brommapojkarna 2 -   Onsala BK:1 Lyckåsen 92 1 - 4 
4045 F12 Grupp 5 Lör 2016-06-18 11:00   Örebro SK Söder -   Bråtens IK F 04/05 Lillån 91 0 - 1 
4046 F12 Grupp 5 Lör 2016-06-18 11:00   Huddinge IF -   HyPS:super Lillån 92 0 - 3 
4047 F12 Grupp 3 Lör 2016-06-18 11:00   Hertzöga BK :1 -   KIF Örebro DFF Lugnet 91 1 - 2 
6036 F14 Grupp 4 Lör 2016-06-18 11:00   Skedsmo -   KIF Örebro DFF Pettersberg AKG 0 - 1 
6037 F14 Grupp 4 Lör 2016-06-18 11:00   FC Espoo:T02 -   Sundbybergs IK Pettersberg B 2 - 1 
6038 F14 Grupp 5 Lör 2016-06-18 11:00   Lerums IS -   Adolfsbergs IK Heden A 1 - 2 
6039 F14 Grupp 5 Lör 2016-06-18 11:00   AIK -   Annelunds IF Heden B 4 - 0 
6040 F14 Grupp 6 Lör 2016-06-18 11:00   NuPS T02 -   Värmdö IF Lugnet A KG 0 - 2 
6041 F14 Grupp 6 Lör 2016-06-18 11:00   Ytterby IS -   Hargs Bollklubb F02/03 Lugnet B 3 - 1 
7016 F15/16 Grupp 2 Lör 2016-06-18 11:00   IF Eker Örebro -   Bele Barkarby KIF Arena KG 0 - 3 
7017 F15/16 Grupp 2 Lör 2016-06-18 11:00   FC Vetlanda -   Gideonsberg IF F00 Ekäng A KG 2 - 2 
7018 F15/16 Grupp 3 Lör 2016-06-18 11:00   Gideonsbergs IF -   IF Brommapojkarna:F01-1 Trängen B 0 - 8 
7019 F15/16 Grupp 3 Lör 2016-06-18 11:00   Lillån/Hovsta -   Mantorps FF Trängen C KG 3 - 2 
10116 P12 Grupp 12 Lör 2016-06-18 11:00   Karlslunds IF HFK Blå -   FGBK:Lag 1 Rosta Gärde 91 1 - 1 
10117 P12 Grupp 12 Lör 2016-06-18 11:00   Enskede IK:Vit -   IFK Viksjö:P04-4 Rosta Gärde 92 1 - 2 
10118 P12 Grupp 11 Lör 2016-06-18 11:00   Motala AIF -   Palokan Riento:Musta Trängen 91 2 - 1 
10119 P12 Grupp 11 Lör 2016-06-18 11:00   Årsta FF -   Vivalla Sk Trängen 92 0 - 2 
13040 P15 Grupp 5 Lör 2016-06-18 11:00   Hovsta IF -   Västerås IK Rosta Gärde A 2 - 3 
13041 P15 Grupp 5 Lör 2016-06-18 11:00   Drøbak-Frogn:1 -   Rönninge Salemsfotboll Rosta Gärde B 0 - 2 
13042 P15 Grupp 6 Lör 2016-06-18 11:00   Latorps IF -   Drøbak-Frogn:2 Rosta Gärde C 3 - 0 
13043 P15 Grupp 6 Lör 2016-06-18 11:00   IK Sirius FK P01 Svart -   Eneby BK Rosta Gärde D 2 - 4 
13044 P15 Grupp 7 Lör 2016-06-18 11:00   Surahammar FK P-01/02 -   Laxå IF Rosta Gärde E 1 - 4 
13045 P15 Grupp 7 Lör 2016-06-18 11:00   Rotebro ISFF -   Sarpsborg Fotballklubb Rosta Gärde F 0 - 2 
2016 F10 Grupp 3 Lör 2016-06-18 12:00   Saltsjö-Boo IF -   Adolfsbergs IK Lyckåsen 3 7 - 0 
2017 F10 Grupp 3 Lör 2016-06-18 12:00   Eskilstuna United Vit -   Mariebergs IK Pettersberg 2 2 - 1 
2018 F10 Grupp 1 Lör 2016-06-18 12:00   TIPS Taikatytöt -   Enskede IK Rosta Gärde 5 1 - 1 
2020 F10 Grupp 2 Lör 2016-06-18 12:00   Örebro SK Söder -   Eskilstuna United:Blå Mellringe 1 1 - 1 
2021 F10 Grupp 2 Lör 2016-06-18 12:00   IFK Österåker -   Vaksala SK Svart Marieberg 1 1 - 2 
4048 F12 Grupp 8 Lör 2016-06-18 12:00   Onsala BK:2 -   Adolfsbergs IK F04 Rosta Gärde 91 0 - 0 
4049 F12 Grupp 8 Lör 2016-06-18 12:00   Enskede IK:Svart -   FC Viikingit haaste Rosta Gärde 92 9 - 1 
4050 F12 Grupp 2 Lör 2016-06-18 12:00   Sollentuna fotboll f04syd -   FC Viikingit kilpa Rosta Gärde 93 1 - 3 
4051 F12 Grupp 2 Lör 2016-06-18 12:00   Landvetter IF:Röd -   Norrstrands IF:Röd Rosta Gärde 94 0 - 0 
4052 F12 Grupp 9 Lör 2016-06-18 12:00   Nyköpings BIS -   AIK Trängen 91 0 - 7 
4053 F12 Grupp 9 Lör 2016-06-18 12:00   FCFJ :T04 -   Norrstrands IF:Vit Trängen 92 0 - 5 
4054 F12 Grupp 1 Lör 2016-06-18 12:00   Ängby if:Grön -   Bollstanäs SK:Grön Pettersberg 91 0 - 1 
4055 F12 Grupp 1 Lör 2016-06-18 12:00   IF Kil -   IK Sturehov Lundby 91 1 - 1 
4056 F12 Grupp 10 Lör 2016-06-18 12:00   Rynninge Ik -   IFK Stocksund Lyckåsen 91 2 - 1 
4057 F12 Grupp 10 Lör 2016-06-18 12:00   Landvetter IF:Vit -   Rotebro IS FF Lyckåsen 92 1 - 1 
4058 F12 Grupp 6 Lör 2016-06-18 12:00   Svärtinge SK -   Bollstanäs SK:Gul Lillån 91 1 - 0 
4059 F12 Grupp 6 Lör 2016-06-18 12:00   Lillån FK:1 -   LPS Lillån 92 1 - 2 
5024 F13 Grupp 1 Lör 2016-06-18 12:00   IF Brommapojkarna:1 -   Gideonsbergs IF Trängen B 12 - 0 
5025 F13 Grupp 1 Lör 2016-06-18 12:00   Kallhälls FF -   Norrstrands IF Trängen C KG 0 - 8 
5026 F13 Grupp 2 Lör 2016-06-18 12:00   Sollentuna FK:SFK1 -   LPS Pettersberg AKG 5 - 0 
5027 F13 Grupp 2 Lör 2016-06-18 12:00   Sundbybergs IK -   Huddinge IF Pettersberg B 0 - 9 
5028 F13 Grupp 3 Lör 2016-06-18 12:00   Örebro SK Söder -   PPS Pelikaanit Heden A 15 - 0 
5029 F13 Grupp 3 Lör 2016-06-18 12:00   Segeltorps IF -   Ängby IF Heden B 2 - 0 
6042 F14 Grupp 3 Lör 2016-06-18 12:00   Sollentuna FK F02 Syd -   Råtorps IK Rosta Gärde A 1 - 0 
6043 F14 Grupp 3 Lör 2016-06-18 12:00   Itä-Hakkilan Kilpa T02 -   Sätra sk:Ssk F02 Rosta Gärde B 0 - 2 
6044 F14 Grupp 1 Lör 2016-06-18 12:00   Mjölby Södra IF -   Örebro SK Söder Rosta Gärde C 2 - 3 
6045 F14 Grupp 1 Lör 2016-06-18 12:00   FC Vapsi:T0203 -   Sollentuna F02 Norr Rosta Gärde D 0 - 2 
6046 F14 Grupp 2 Lör 2016-06-18 12:00   Gideonsbergs IF -   IFK Lidingö F02:2 Rosta Gärde E 7 - 0 
6047 F14 Grupp 2 Lör 2016-06-18 12:00   Bele Barkarby FF -   Fenix SK Rosta Gärde F 0 - 3 
7020 F15/16 Grupp 1 Lör 2016-06-18 12:00   Salon Palloilijat:C-tytöt -   Hovsta/Rynninge KIF Arena KG 1 - 1 
7021 F15/16 Grupp 1 Lör 2016-06-18 12:00   Vaksala SK:F01 -   IK Zenith Ekäng A KG 2 - 1 
9114 P11 A-16-dels:08 Lör 2016-06-18 12:00   TuPS -   Triangelns IK:Svart Rosta Gärde 7 6 - 3 
9115 P11 A-16-dels:10 Lör 2016-06-18 12:00   Enskede IK:Grå -   Hammarby IF P05:3 Rosta Gärde 8 1 - 3 
9116 P11 A-16-dels:12 Lör 2016-06-18 12:00   Täby FK:P05:5 -   Karlslunds IF HFK Röd Rosta Gärde 9 0 - 10 
9117 P11 B-16-dels:08 Lör 2016-06-18 12:00   Danderyds SK Röd -   BK Forward:Gul Trängen 3 0 - 2 
9118 P11 B-16-dels:10 Lör 2016-06-18 12:00   NJS Sininen -   Lundby IF Vit Ekäng 1 KG 5 - 3 es 
9119 P11 D-16-dels:08 Lör 2016-06-18 12:00   Gnistan:3 -   Skogås-Trångsunds FF P05:Vit:2 Lundby 2 0 - 10 
9120 P11 D-16-dels:12 Lör 2016-06-18 12:00   Simon Sportklubb -   Vendelsö IK:4 Pettersberg 4 0 - 3 wo 
9121 P11 C-16-dels:08 Lör 2016-06-18 12:00   Glanshammar/Lillkyrka IF -   Enskede IK:Grå 2 Sörby 1 0 - 3 
9122 P11 C-16-dels:10 Lör 2016-06-18 12:00   Stuvsta IF:P05:4 -   Örebro SK FK Svart Sörby 2 1 - 3 
9123 P11 C-16-dels:12 Lör 2016-06-18 12:00   Ekängens IF -   Tullinge TP:Vit Sörby 3 4 - 2 es 
9124 P11 D-16-dels:10 Lör 2016-06-18 12:00   Spårvägen -   Ik Sturehov:Röd Lundby 3 12 - 0 
9125 P11 B-16-dels:12 Lör 2016-06-18 12:00   Fc Järfälla :Vit -   Huddinge IF:HIF1 Ekäng 2 5 - 1 
13046 P15 Grupp 1 Lör 2016-06-18 12:00   Torsby IF -   IFK Nyköping Lugnet A KG 3 - 0 
13047 P15 Grupp 1 Lör 2016-06-18 12:00   Karlslunds IF HFK Röd -   Røa IL Lugnet B 2 - 2 
13048 P15 Grupp 2 Lör 2016-06-18 12:00   Ifk Hallsberg -   Ljusdals IF Grönpepparp. A 0 - 2 
13049 P15 Grupp 2 Lör 2016-06-18 12:00   Västerås BK30 -   AIK Grönpepparp. B 2 - 3 
8078 P10 A-16-dels:02 Lör 2016-06-18 13:00   BP17 -   Sollentuna FK Helenelund:1 Rosta Gärde 5 1 - 2 
8079 P10 A-16-dels:04 Lör 2016-06-18 13:00   HJK 06 keltainen -   Älta IF Vit Rosta Gärde 6 6 - 0 
8080 P10 A-16-dels:06 Lör 2016-06-18 13:00   Åkersberga BK:2 -   Örebro SK FK Vit Rosta Gärde 7 2 - 0 
8081 P10 A-16-dels:07 Lör 2016-06-18 13:00   BK Forward :Gul -   Boo FF Rosta Gärde 8 2 - 1 
8082 P10 A-16-dels:08 Lör 2016-06-18 13:00   AIK FF:07A -   LePa:Black Rosta Gärde 9 4 - 3 
8083 P10 A-16-dels:09 Lör 2016-06-18 13:00   Tyresö FF:S/B Röd -   FC Tyresö Blå Trängen 3 2 - 4 
8084 P10 A-16-dels:10 Lör 2016-06-18 13:00   Lillån FK -   RaiFu P06 Ekäng 1 KG 2 - 5 
8085 P10 A-16-dels:14 Lör 2016-06-18 13:00   Sollentuna FK Helenelund:2 -   BK Forward Lundby Lundby 2 8 - 6 es 
8086 P10 B-16-dels:02 Lör 2016-06-18 13:00   Sollentuna FK Sportfältet :Vit -   IF Eker:2 Pettersberg 2 3 - 0 
8087 P10 B-16-dels:04 Lör 2016-06-18 13:00   Glanshammars IF -   Adolfsbergs IK :Svart Pettersberg 3 1 - 2 
8088 P10 B-16-dels:06 Lör 2016-06-18 13:00   Brommapojkarna -   Rönninge Salem Fotboll :Svart Pettersberg 4 1 - 0 
8089 P10 B-16-dels:07 Lör 2016-06-18 13:00   Vingåkers IF -   Maxiraba Krasnik Lillån 3 8 - 0 
8090 P10 B-16-dels:08 Lör 2016-06-18 13:00   HooGee Hurrigaanit -   Rönninge Salem Fotboll :Gul Lyckåsen 3 2 - 3 
8091 P10 B-16-dels:09 Lör 2016-06-18 13:00   Örebro SK FK Svart -   Värmdö IF Gul Lugnet 2 2 - 0 
8092 P10 B-16-dels:10 Lör 2016-06-18 13:00   Vg-62 -   Örebro Syrianska Lugnet 3 2 - 0 
8093 P10 B-16-dels:12 Lör 2016-06-18 13:00   Åkersberga BK:1 -   Mariebergs IK:Blå Sörby 1 3 - 1 
8094 P10 B-16-dels:14 Lör 2016-06-18 13:00   Hovsta IF -   IF Eker:1 Sörby 2 4 - 1 
8095 P10 B-16-dels:16 Lör 2016-06-18 13:00   Ifkörebro -   Rönninge Salem Fotboll :Grön Sörby 3 1 - 0 
8096 P10 A-16-dels:16 Lör 2016-06-18 13:00   IF Brommapojkarna P07:1 -   Sollentuna FK Silverdal Lundby 3 4 - 1 
8097 P10 A-16-dels:12 Lör 2016-06-18 13:00   Rynninge ik :1 -   Älta IF:Gul Ekäng 2 18 - 0 
10120 P12 B-16-dels:06 Lör 2016-06-18 13:00   Boo FF P04 Lag 1 Blå -   Triangeln p04 Rosta Gärde 91 3 - 0 
10121 P12 B-16-dels:08 Lör 2016-06-18 13:00   Hammarby P04-9 -   Boo FF P04 Lag 1 Röd Rosta Gärde 92 0 - 1 
10122 P12 B-16-dels:10 Lör 2016-06-18 13:00   Linghems SK:1 -   Värmdö IF:P04 Grön Rosta Gärde 93 2 - 1 
10123 P12 B-16-dels:12 Lör 2016-06-18 13:00   IF Brommapojkarna :14 -   AIK Rosta Gärde 94 3 - 0 
10124 P12 D-16-dels:06 Lör 2016-06-18 13:00   Brottby SK -   Sollentuna FK Sportfältet Trängen 91 0 - 4 
10125 P12 D-16-dels:08 Lör 2016-06-18 13:00   Adolfsbergs IK nedre -   Hjulsbro IK:1 Trängen 92 1 - 4 
10126 P12 D-16-dels:10 Lör 2016-06-18 13:00   EBK Oranssi -   IFK Nyköping :Blå Lyckåsen 91 0 - 3 
10127 P12 D-16-dels:12 Lör 2016-06-18 13:00   Täby United Viggan:Svart -   Gamlakarleby Bollklubb:GBK Lyckåsen 92 7 - 0 
10128 P12 C-16-dels:06 Lör 2016-06-18 13:00   IFK Kumla:Blå -   Tolkis Bollklubb Lillån 91 0 - 1 
10129 P12 C-16-dels:08 Lör 2016-06-18 13:00   Enebybergs IF:svart -   Örebro SK Röd Lillån 92 4 - 1 
11060 P13 A-16-dels:06 Lör 2016-06-18 13:00   Adolfsbergs IK -   FC Djursholm Rosta Gärde A 0 - 5 
11061 P13 A-16-dels:08 Lör 2016-06-18 13:00   IFK Skoghall :Vit -   Kungsbacka IF Rosta Gärde B 1 - 4 
11062 P13 A-16-dels:10 Lör 2016-06-18 13:00   Hanvikens SK -   Gidionsberg IF Rosta Gärde C 1 - 2 
11063 P13 A-16-dels:12 Lör 2016-06-18 13:00   Vendelsö IK :Blå -   Degerfors IF Ungdom Rosta Gärde D 3 - 0 
11064 P13 B-16-dels:06 Lör 2016-06-18 13:00   Örebro SK -   Ik Sturehov Rosta Gärde E 0 - 7 
11065 P13 B-16-dels:08 Lör 2016-06-18 13:00   Maxiraba Krasnik -   IFK Lindesberg Rosta Gärde F 0 - 3 
11066 P13 B-16-dels:10 Lör 2016-06-18 13:00   LPS -   FGBK:Lag 2 KIF Arena KG 2 - 3 
11067 P13 B-16-dels:12 Lör 2016-06-18 13:00   IFK Kumla :Blå -   Vendelsö IK :Vit Ekäng A KG 10 - 0 
9126 P11 A-8-dels:01 Lör 2016-06-18 14:00   Stocksunds IF -   AIK:P06A Rosta Gärde 5 2 - 5 
9127 P11 A-8-dels:02 Lör 2016-06-18 14:00   Karlslunds IF HFK Blå -   Saltsjö-Boo IF:2 Rosta Gärde 6 2 - 3 
9128 P11 A-8-dels:03 Lör 2016-06-18 14:00   Örebro SK Grön -   NJS Musta Rosta Gärde 7 4 - 2 
9129 P11 A-8-dels:07 Lör 2016-06-18 14:00   Hammarby IF FF :8 -   Örebro Syrianska P05 Rosta Gärde 8 3 - 4 es 
9130 P11 A-8-dels:08 Lör 2016-06-18 14:00   Stureby SK P05A:P05A -   Karlslunds IF HFK Vit Rosta Gärde 9 0 - 2 
9131 P11 B-8-dels:01 Lör 2016-06-18 14:00   Fc Järfälla :Röd -   Rynninge IK:Blå Trängen 3 0 - 5 
9132 P11 B-8-dels:02 Lör 2016-06-18 14:00   Ik Sturehov:Blå -   Danderyds SK Blå Ekäng 1 KG 1 - 2 
9133 P11 B-8-dels:07 Lör 2016-06-18 14:00   Laxå IF -   IF Brommapojkarna 05 -17:BP -17 Lundby 2 8 - 7 es 
9134 P11 C-8-dels:01 Lör 2016-06-18 14:00   Adolfsbergs IK:Svart -   Jarlabergs IF Pettersberg 2 1 - 6 
9135 P11 C-8-dels:02 Lör 2016-06-18 14:00   Tullinge TP:Grön -   Grue Pettersberg 3 3 - 6 
9136 P11 C-8-dels:03 Lör 2016-06-18 14:00   KallhällsFF:Blå -   Bele/Barkarby Pettersberg 4 5 - 1 
9137 P11 C-8-dels:07 Lör 2016-06-18 14:00   Funbo IF -   IFK Österåker FK Lillån 3 1 - 4 
9138 P11 C-8-dels:08 Lör 2016-06-18 14:00   Gnistan:2 -   Danderyds SK Gul Lyckåsen 3 0 - 2 
9139 P11 D-8-dels:01 Lör 2016-06-18 14:00   NJS Keltainen -   BKBK:SVART Lugnet 2 4 - 6 es 
9140 P11 D-8-dels:02 Lör 2016-06-18 14:00   BKBK:RANDIG -   Örebro SK FK Röd Lugnet 3 3 - 2 es 
9141 P11 D-8-dels:03 Lör 2016-06-18 14:00   Segeltorps IF:P05:1 -   NJS valkoinen Sörby 1 5 - 3 
9142 P11 D-8-dels:07 Lör 2016-06-18 14:00   TuPS Punainen -   Lundby IF Grön Sörby 2 3 - 1 
9143 P11 D-8-dels:08 Lör 2016-06-18 14:00   FC ULVILA -   IFK aspudden Tellus:Röd Sörby 3 1 - 5 
9144 P11 B-8-dels:08 Lör 2016-06-18 14:00   Vendelsö IK:3 -   Skogås-Trångsunds FF P05:Vit:1 Lundby 3 2 - 1 
9145 P11 B-8-dels:03 Lör 2016-06-18 14:00   Sollentuna FK :1 Norrviken -   Sollentuna FK :2 Norrviken Ekäng 2 0 - 3 
10130 P12 A-16-dels:06 Lör 2016-06-18 14:00   Kärra KIF -   Lillån FK Rosta Gärde 91 2 - 1 
10131 P12 A-16-dels:08 Lör 2016-06-18 14:00   Adolfsberg IK P04 Övre :2 -   Tullinge TP04:Grön Rosta Gärde 92 2 - 1 
10132 P12 A-16-dels:10 Lör 2016-06-18 14:00   Vasalunds IF P04:1:P04:1 -   Tyresö FF:K-boda 1 Rosta Gärde 93 4 - 0 
10133 P12 A-16-dels:12 Lör 2016-06-18 14:00   FC Järfälla P04 -   IK Sturehov:Röd Rosta Gärde 94 3 - 4 
10135 P12 C-16-dels:10 Lör 2016-06-18 14:00   Örebro SK Vit -   IFK Nyköping :Vit Lillån 91 5 - 2 
10136 P12 C-16-dels:12 Lör 2016-06-18 14:00   HOIF -   Danderyds SK:Vit Lillån 92 2 - 3 
12084 P14 B-16-dels:02 Lör 2016-06-18 14:00   Enskede IK 7 -   Arboga Södra IF:P02 Rosta Gärde A 4 - 0 
12085 P14 B-16-dels:04 Lör 2016-06-18 14:00   IFK Vaxholm -   IFK Hallsberg FK Rosta Gärde B 2 - 0 
12086 P14 B-16-dels:05 Lör 2016-06-18 14:00   FBK Karlstad -   Team Nes:Svart Rosta Gärde C 4 - 5 es 
12087 P14 B-16-dels:06 Lör 2016-06-18 14:00   Vidingsjö MOIF -   Helsingfors IFK:Red Rosta Gärde D 4 - 0 
12088 P14 B-16-dels:07 Lör 2016-06-18 14:00   Fossum IF -   Team Nes:Hvit Rosta Gärde E 2 - 3 
12089 P14 B-16-dels:08 Lör 2016-06-18 14:00   Akilles -   Hovsta IF Rosta Gärde F 4 - 0 
12090 P14 B-16-dels:09 Lör 2016-06-18 14:00   Solängens BK:2 -   Kungsängens IF KIF Arena KG 3 - 1 
12091 P14 B-16-dels:10 Lör 2016-06-18 14:00   Örebro SK Svart -   Nyköpings BIS:Röd Ekäng A KG 1 - 3 
12092 P14 B-16-dels:11 Lör 2016-06-18 14:00   FC Honka United 02 -   Örebro SK Röd Trängen B 1 - 3 
12093 P14 B-16-dels:12 Lör 2016-06-18 14:00   Västerås SK Ungdom -   Gränna Ais Trängen C KG 1 - 0 
12094 P14 B-16-dels:14 Lör 2016-06-18 14:00   Ytterby IS -   Örebro SK Grön Pettersberg AKG 4 - 0 
12095 P14 B-16-dels:16 Lör 2016-06-18 14:00   AIK -   Helsingfors IFK:White Pettersberg B 7 - 1 
3066 F11 A-16-dels:04 Lör 2016-06-18 15:00   Älta IF :Svart -   TuNL T05/06:Valk Rosta Gärde 5 2 - 1 
3067 F11 A-16-dels:06 Lör 2016-06-18 15:00   Itä-Hakkilan Kilpa Valkoiset -   Sundbybergs IK:Grön Rosta Gärde 6 3 - 1 
3068 F11 A-16-dels:08 Lör 2016-06-18 15:00   TuNL T05/06:sin -   Itä-Hakkilan Kilpa Siniset Rosta Gärde 7 0 - 4 
3069 F11 A-16-dels:10 Lör 2016-06-18 15:00   NJS Tähtitytöt lila -   Sundbybergs IK:Vit Rosta Gärde 8 5 - 2 
3070 F11 A-16-dels:12 Lör 2016-06-18 15:00   Kimstad GoIF -   NJS Tähtitytöt pinkki Rosta Gärde 9 1 - 3 
3071 F11 A-16-dels:14 Lör 2016-06-18 15:00   FC Rauma -   LPS F05/06 black Trängen 3 0 - 4 
3072 F11 B-16-dels:04 Lör 2016-06-18 15:00   Vidingsjö MOIF -   Boo FF F05:2:Lag 2 Ekäng 1 KG 1 - 0 
3073 F11 B-16-dels:08 Lör 2016-06-18 15:00   Boo FF 05-04 -   Örebro Syrianska IF Ungdom Lundby 2 5 - 0 
3074 F11 B-16-dels:12 Lör 2016-06-18 15:00   Sollentuna FK SYD:Vit -   Vallentuna BK Dam:Vit Pettersberg 2 1 - 6 
3075 F11 B-16-dels:14 Lör 2016-06-18 15:00   Rönninge Salem Fotboll:2 -   Sollentuna FK SYD:Svart Pettersberg 3 0 - 1 
3076 F11 B-16-dels:10 Lör 2016-06-18 15:00   Lillån FK -   Boo FF F05:2:Lag 1 Lundby 3 1 - 4 
3077 F11 B-16-dels:06 Lör 2016-06-18 15:00   Rönninge Salem Fotboll:1 -   Ängby IF Ekäng 2 1 - 6 
10134 P12 C-8-dels:02 Lör 2016-06-18 15:00   Tullinge TP04:Svart -   Årsta FF Lyckåsen 92 2 - 3 
10137 P12 B-8-dels:01 Lör 2016-06-18 15:00   BK Derby -   Karlslunds IF HFK Röd Rosta Gärde 91 1 - 3 es 
10138 P12 B-8-dels:02 Lör 2016-06-18 15:00   Enebybergs IF:ljusblå -   Tyresö FF Strand:Gul Rosta Gärde 92 2 - 1 
10139 P12 B-8-dels:07 Lör 2016-06-18 15:00   Glanshammar/Lillkyrka IF -   Nõmme united Rosta Gärde 93 0 - 2 
10140 P12 B-8-dels:08 Lör 2016-06-18 15:00   Linghems SK:2 -   Örebro SK Svart Rosta Gärde 94 2 - 3 
10141 P12 D-8-dels:01 Lör 2016-06-18 15:00   Vendelsö IK -   Palokan Riento:Keltainen Trängen 91 0 - 1 
10142 P12 D-8-dels:07 Lör 2016-06-18 15:00   Enskede IK:Grön -   Täby United Viggan:Gul Pettersberg 91 5 - 0 
10143 P12 D-8-dels:08 Lör 2016-06-18 15:00   Sollentuna FK Kärrdal -   HIFK Lundby 91 6 - 5 es 
10144 P12 C-8-dels:01 Lör 2016-06-18 15:00   Enskede IK P04 blå -   Danderyds SK:Blå Lyckåsen 91 5 - 3 
10146 P12 C-8-dels:08 Lör 2016-06-18 15:00   Rönninge Salem Fotboll:RSF 2 -   Tyresö FF Strand:Röd Lillån 91 0 - 5 
10147 P12 C-8-dels:07 Lör 2016-06-18 15:00   Nyköpings BIS -   IFK Viksjö:P04-4 Lugnet 91 3 - 0 
10148 P12 D-8-dels:02 Lör 2016-06-18 15:00   IFK Kumla:Vit -   IFK Hallsberg Trängen 92 0 - 1 
12096 P14 A-16-dels:02 Lör 2016-06-18 15:00   BK Forward -   Djurgården IF P02-2 Rosta Gärde A 2 - 1 
12097 P14 A-16-dels:04 Lör 2016-06-18 15:00   Gunnilse IS -   IF Brommapojkarna 02:3 Rosta Gärde B 4 - 2 
12098 P14 A-16-dels:05 Lör 2016-06-18 15:00   IK Zenith -   Solängens BK Rosta Gärde C 8 - 0 
12099 P14 A-16-dels:06 Lör 2016-06-18 15:00   IFK KUMLA -   IFK Viksjö:1 Rosta Gärde D 2 - 3 es 
12100 P14 A-16-dels:07 Lör 2016-06-18 15:00   IF Stockholms Fotbollsakademi -   Hammarby:P02.6 Rosta Gärde E 0 - 1 
12101 P14 A-16-dels:08 Lör 2016-06-18 15:00   IFK Viksjö:2 -   FK Bromma Rosta Gärde F 2 - 0 
12102 P14 A-16-dels:09 Lör 2016-06-18 15:00   Karlslunds IF HFK Blå -   IF Vindhemspojkarna Uppsala KIF Arena KG 6 - 7 es 
12103 P14 A-16-dels:10 Lör 2016-06-18 15:00   AssyriskaÖxnehaga -   Rågsveds IF P02 Ekäng A KG 1 - 4 
12104 P14 A-16-dels:11 Lör 2016-06-18 15:00   Markaryds IF -   Hässelby SK Trängen B 4 - 0 
12105 P14 A-16-dels:12 Lör 2016-06-18 15:00   IFK Stocksund -   Dingtuna/Rytterna/Tillberga Trängen C KG 1 - 3 
12106 P14 A-16-dels:14 Lör 2016-06-18 15:00   Örebro SK U -   IFK Österåker FK Pettersberg AKG 10 - 0 
12107 P14 A-16-dels:16 Lör 2016-06-18 15:00   IK Sturehov U14 -   Mantorps FF Pettersberg B 3 - 0 
2022 F10 A-kvartsfinal:02 Lör 2016-06-18 16:00   Saltsjö-Boo IF -   Örebro SK Söder Rosta Gärde 5 9 - 0 
2023 F10 A-kvartsfinal:04 Lör 2016-06-18 16:00   Adolfsbergs IK -   Enskede IK Rosta Gärde 6 0 - 3 
2024 F10 B-kvartsfinal:02 Lör 2016-06-18 16:00   Eskilstuna United:Blå -   Mariebergs IK Rosta Gärde 7 2 - 1 
2026 F10 B-kvartsfinal:04 Lör 2016-06-18 16:00   Vaksala SK:gul -   IFK Österåker Rosta Gärde 9 1 - 3 
4060 F12 A-16-dels:06 Lör 2016-06-18 16:00   Onsala BK:2 -   LPS Rosta Gärde 91 1 - 2 
4061 F12 A-16-dels:08 Lör 2016-06-18 16:00   Landvetter IF:Vit -   HSK Rosta Gärde 92 0 - 2 
4062 F12 A-16-dels:10 Lör 2016-06-18 16:00   Norrstrands IF:Vit -   Bråtens IK F 04/05 Rosta Gärde 93 0 - 1 
4063 F12 A-16-dels:12 Lör 2016-06-18 16:00   Vallentuna Damfotboll -   Hertzöga BK :1 Rosta Gärde 94 4 - 0 
4064 F12 B-16-dels:06 Lör 2016-06-18 16:00   FC Viikingit haaste -   Lillån FK:1 Trängen 91 0 - 3 
4065 F12 B-16-dels:08 Lör 2016-06-18 16:00   Rotebro IS FF -   Stora Mellösa-Åsbyvikens IF Trängen 92 2 - 4 es 
4066 F12 B-16-dels:10 Lör 2016-06-18 16:00   FCFJ :T04 -   Huddinge IF Pettersberg 91 0 - 4 
4067 F12 B-16-dels:12 Lör 2016-06-18 16:00   Värmdö IF -   Rönninge-Salem Fotboll F-04 Lundby 91 0 - 2 
7022 F15/16 B-kvartsfinal:02 Lör 2016-06-18 16:00   IF Eker Örebro -   Mantorps FF Heden B 0 - 2 
9146 P11 A-8-dels:04 Lör 2016-06-18 16:00   KallhällsFF:Vit -   TuPS Trängen 3 0 - 9 
9147 P11 A-8-dels:05 Lör 2016-06-18 16:00   Vasalunds IF 2 -   Hammarby IF P05:3 Ekäng 1 KG 4 - 2 
9148 P11 B-8-dels:04 Lör 2016-06-18 16:00   Gnistan:1 -   BK Forward:Gul Lundby 2 10 - 0 
9149 P11 B-8-dels:06 Lör 2016-06-18 16:00   Vasalunds IF:P05:1 -   Fc Järfälla :Vit Pettersberg 2 5 - 1 
9150 P11 C-8-dels:04 Lör 2016-06-18 16:00   Adolfsbergs IK:Gul -   Enskede IK:Grå 2 Pettersberg 3 2 - 3 es 
9151 P11 C-8-dels:05 Lör 2016-06-18 16:00   Skedsmo FK -   Örebro SK FK Svart Pettersberg 4 2 - 4 
9152 P11 B-8-dels:05 Lör 2016-06-18 16:00   Triangelns IK:Grön -   NJS Sininen Lundby 3 4 - 0 
9153 P11 A-8-dels:06 Lör 2016-06-18 16:00   Sollentuna FK V1 -   Karlslunds IF HFK Röd Ekäng 2 2 - 3 
11068 P13 A-8-dels:01 Lör 2016-06-18 16:00   Kallhälls FF -   Dingtuna GIF Rosta Gärde A 0 - 8 
11069 P13 A-8-dels:02 Lör 2016-06-18 16:00   BK Forward -   Spånga IS FK Rosta Gärde B 4 - 2 
11070 P13 A-8-dels:07 Lör 2016-06-18 16:00   ÏFK Göteborg -   I-HK P03 Rosta Gärde C 17 - 1 
11071 P13 A-8-dels:08 Lör 2016-06-18 16:00   IFK Kumla :Vit -   Sickla IF Rosta Gärde D 6 - 0 
11072 P13 B-8-dels:01 Lör 2016-06-18 16:00   IFK Skoghall :Blå -   Hovsta IF P03 Rosta Gärde E 2 - 4 
11073 P13 B-8-dels:02 Lör 2016-06-18 16:00   Burseryds IF -   Lillkyrka IF Rosta Gärde F 4 - 2 
11074 P13 B-8-dels:07 Lör 2016-06-18 16:00   Skiljebo SK P 03 -   Karlslunds IF HFK Röd KIF Arena KG 5 - 1 
11075 P13 B-8-dels:08 Lör 2016-06-18 16:00   Raisio Futis P03 -   Lillån FK Ekäng A KG 4 - 6 es 
13050 P15 B-8-dels:01 Lör 2016-06-18 16:00   Karlslunds IF HFK Röd -   AIK Trängen B 4 - 1 
13051 P15 B-8-dels:02 Lör 2016-06-18 16:00   Karlslunds IF HFK Blå -   Sollentuna FK:P01 3 Trängen C KG 3 - 0 
13052 P15 B-8-dels:03 Lör 2016-06-18 16:00   Rönninge Salemsfotboll -   IK Sirius FK P01 Svart Pettersberg AKG 1 - 2 
13053 P15 B-8-dels:04 Lör 2016-06-18 16:00   Surahammar FK P-01/02 -   Västerås BK30 Pettersberg B 0 - 3 
13054 P15 B-8-dels:05 Lör 2016-06-18 16:00   IFK Nyköping -   Rotebro ISFF Heden A 5 - 1 
5030 F13 B-8-dels:06 Lör 2016-06-18 17:00   Sundbybergs IK -   PPS Pelikaanit Pettersberg B 7 - 0 
7023 F15/16 B-kvartsfinal:03 Lör 2016-06-18 17:00   Salon Palloilijat:C-tytöt -   Gideonsberg IF F00 Heden A 4 - 1 
7024 F15/16 B-kvartsfinal:04 Lör 2016-06-18 17:00   Gideonsbergs IF -   Hovsta/Rynninge Heden B 2 - 4 es 
8098 P10 A-8-dels:01 Lör 2016-06-18 17:00   Adolfsbergs IK :Vit -   Sollentuna FK Helenelund:1 Rosta Gärde 5 2 - 0 
8099 P10 A-8-dels:02 Lör 2016-06-18 17:00   Älta IF:Svart -   HJK 06 keltainen Rosta Gärde 6 5 - 6 es 
8100 P10 A-8-dels:03 Lör 2016-06-18 17:00   Karlslunds IF HFK Röd -   Åkersberga BK:2 Rosta Gärde 7 6 - 5 es 
8101 P10 A-8-dels:04 Lör 2016-06-18 17:00   BK Forward :Gul -   AIK FF:07A Rosta Gärde 8 1 - 4 
8102 P10 A-8-dels:05 Lör 2016-06-18 17:00   FC Tyresö Blå -   RaiFu P06 Rosta Gärde 9 1 - 5 
8103 P10 A-8-dels:06 Lör 2016-06-18 17:00   AIK :U1 -   Rynninge ik :1 Trängen 3 0 - 1 
8104 P10 A-8-dels:07 Lör 2016-06-18 17:00   Vasalunds IF 1 -   Sollentuna FK Helenelund:2 Ekäng 1 KG 5 - 0 
8105 P10 A-8-dels:08 Lör 2016-06-18 17:00   BELE BARKARBY P06 svart -   IF Brommapojkarna P07:1 Ekäng 2 2 - 5 
9154 P11 D-8-dels:04 Lör 2016-06-18 17:00   FK Bromma -   Skogås-Trångsunds FF P05:Vit:2 Lundby 2 1 - 2 
9155 P11 D-8-dels:06 Lör 2016-06-18 17:00   Örebro SK FK Vit -   Vendelsö IK:4 Pettersberg 2 11 - 0 
9156 P11 C-8-dels:06 Lör 2016-06-18 17:00   BK Forward:Svart -   Ekängens IF Pettersberg 4 3 - 0 
9157 P11 D-8-dels:05 Lör 2016-06-18 17:00   Värmdö IF Orange -   Spårvägen Lundby 3 3 - 4 
10145 P12 D-8-dels:03 Lör 2016-06-18 17:00   Hjulsbro IK:2 -   Sollentuna FK Sportfältet Lyckåsen 92 2 - 0 
10150 P12 B-8-dels:03 Lör 2016-06-18 17:00   Vendelsö IK:2 -   Boo FF P04 Lag 1 Blå Rosta Gärde 91 0 - 5 
10151 P12 B-8-dels:04 Lör 2016-06-18 17:00   FGBK:Lag 1 -   Boo FF P04 Lag 1 Röd Rosta Gärde 92 0 - 3 
10152 P12 B-8-dels:05 Lör 2016-06-18 17:00   Vivalla Sk -   Linghems SK:1 Rosta Gärde 93 4 - 1 
10153 P12 B-8-dels:06 Lör 2016-06-18 17:00   Västerås IK -   IF Brommapojkarna :14 Rosta Gärde 94 5 - 6 
10154 P12 D-8-dels:05 Lör 2016-06-18 17:00   Palokan Riento:Musta -   IFK Nyköping :Blå Lillån 91 2 - 0 
10155 P12 D-8-dels:06 Lör 2016-06-18 17:00   Boo FF:P04:4 -   Täby United Viggan:Svart Lillån 92 3 - 4 es 
10156 P12 D-8-dels:04 Lör 2016-06-18 17:00   Enskede IK:Vit -   Hjulsbro IK:1 Lugnet 91 0 - 4 
11076 P13 A-8-dels:03 Lör 2016-06-18 17:00   Örebro SK U -   FC Djursholm Rosta Gärde A 0 - 1 
11077 P13 A-8-dels:04 Lör 2016-06-18 17:00   FC Flora -   Kungsbacka IF Rosta Gärde B 3 - 2 
11078 P13 A-8-dels:05 Lör 2016-06-18 17:00   IFK Nyköping P03 -   Gidionsberg IF Rosta Gärde C 1 - 0 
11079 P13 A-8-dels:06 Lör 2016-06-18 17:00   Karlslunds IF HFK Blå -   Vendelsö IK :Blå Rosta Gärde D 0 - 1 
11080 P13 B-8-dels:03 Lör 2016-06-18 17:00   Hässelby SK -   Ik Sturehov Rosta Gärde E 7 - 5 es 
11081 P13 B-8-dels:04 Lör 2016-06-18 17:00   Västerås SK -   IFK Lindesberg Rosta Gärde F 7 - 0 
11082 P13 B-8-dels:05 Lör 2016-06-18 17:00   IFK Mariehamn -   FGBK:Lag 2 KIF Arena KG 3 - 4 es 
11083 P13 B-8-dels:06 Lör 2016-06-18 17:00   Brommapojkarna P-03-3 -   IFK Kumla :Blå Ekäng A KG 7 - 0 
13055 P15 B-8-dels:06 Lör 2016-06-18 17:00   Drøbak-Frogn:2 -   Drøbak-Frogn:1 Trängen B 2 - 0 
13056 P15 B-8-dels:07 Lör 2016-06-18 17:00   Lindome GIF -   Avesta AIK Trängen C KG 3 - 2 
13057 P15 B-8-dels:08 Lör 2016-06-18 17:00   Ifk Hallsberg -   Torsby IF Pettersberg AKG 2 - 4 
3078 F11 A-8-dels:01 Lör 2016-06-18 18:00   Boo IS -   Sibbo Vargarna Rosta Gärde 5 8 - 0 
3079 F11 A-8-dels:08 Lör 2016-06-18 18:00   Älta IF :Gul -   FCFJ :T05 Rosta Gärde 6 2 - 0 
3080 F11 B-8-dels:01 Lör 2016-06-18 18:00   KIF Örebro DFF:Blå -   KIF Örebro DFF:Röd Rosta Gärde 7 0 - 1 
3081 F11 B-8-dels:08 Lör 2016-06-18 18:00   Garphyttans IF -   Skogstorps GOIF Rosta Gärde 8 1 - 2 
4068 F12 B-8-dels:01 Lör 2016-06-18 18:00   Bollstanäs SK:Grön -   Nyköpings BIS Trängen 91 2 - 0 
4069 F12 B-8-dels:02 Lör 2016-06-18 18:00   Enskede IK:Röd -   Sollentuna fotboll f04syd Trängen 92 5 - 6 es 
4070 F12 B-8-dels:07 Lör 2016-06-18 18:00   IF Brommapojkarna 2 -   Ängby if:Grön Pettersberg 91 4 - 2 es 
4071 F12 B-8-dels:08 Lör 2016-06-18 18:00   Norrstrands IF:Röd -   Bollstanäs SK:Gul Lundby 91 1 - 0 
5031 F13 A-kvartsfinal:02 Lör 2016-06-18 18:00   Örebro SK Söder -   Sollentuna FK:SFK1 Rosta Gärde A 2 - 0 
5032 F13 A-kvartsfinal:04 Lör 2016-06-18 18:00   Segeltorps IF -   Norrstrands IF Rosta Gärde B 0 - 3 
6048 F14 A-8-dels:02 Lör 2016-06-18 18:00   Adolfsbergs IK -   Fenix SK Rosta Gärde C 5 - 4 
6049 F14 A-8-dels:04 Lör 2016-06-18 18:00   NuPS T02 -   Skedsmo Rosta Gärde D 5 - 6 es 
6050 F14 A-8-dels:06 Lör 2016-06-18 18:00   Lerums IS -   Sätra sk:Ssk F02 Rosta Gärde E 2 - 1 
6051 F14 A-8-dels:08 Lör 2016-06-18 18:00   Värmdö IF -   Sollentuna F02 Norr Rosta Gärde F 3 - 0 
6052 F14 B-8-dels:02 Lör 2016-06-18 18:00   qbik F02 -   Sundbybergs IK KIF Arena KG 4 - 1 
6053 F14 B-8-dels:03 Lör 2016-06-18 18:00   FC Espoo:T02 -   IFK Lidingö F02:2 Ekäng A KG 4 - 0 
6054 F14 B-8-dels:04 Lör 2016-06-18 18:00   Ytterby IS -   Itä-Hakkilan Kilpa T02 Trängen B 3 - 1 
6055 F14 B-8-dels:05 Lör 2016-06-18 18:00   FC Vapsi:T0203 -   Annelunds IF Trängen C KG 0 - 2 
6056 F14 B-8-dels:06 Lör 2016-06-18 18:00   Bele Barkarby FF -   Eneby/Krokek Pettersberg AKG 2 - 0 
6057 F14 B-8-dels:07 Lör 2016-06-18 18:00   AIK -   Hargs Bollklubb F02/03 Pettersberg B 5 - 0 
6058 F14 B-8-dels:08 Lör 2016-06-18 18:00   Råtorps IK -   Mjölby Södra IF Heden A 0 - 3 
8106 P10 B-8-dels:01 Lör 2016-06-18 18:00   Mariebergs IK:Vit -   Sollentuna FK Sportfältet :Vit Rosta Gärde 9 0 - 8 
8107 P10 B-8-dels:02 Lör 2016-06-18 18:00   Tyresö FF:S/B Gul -   Adolfsbergs IK :Svart Trängen 3 1 - 2 
8108 P10 B-8-dels:03 Lör 2016-06-18 18:00   Sollentuna FK Sportfältet :Svart -   Brommapojkarna Ekäng 1 KG 3 - 0 
8109 P10 B-8-dels:05 Lör 2016-06-18 18:00   Örebro SK FK Svart -   Vg-62 Lundby 2 2 - 3 
8110 P10 B-8-dels:07 Lör 2016-06-18 18:00   Karlslunds IF HFK Blå -   Hovsta IF Pettersberg 2 3 - 1 
8111 P10 B-8-dels:08 Lör 2016-06-18 18:00   BK Forward :Svart -   Ifkörebro Pettersberg 3 4 - 2 
8112 P10 B-8-dels:06 Lör 2016-06-18 18:00   Bäckseda IF -   Åkersberga BK:1 Lundby 3 3 - 1 
8113 P10 B-8-dels:04 Lör 2016-06-18 18:00   Vingåkers IF -   Rönninge Salem Fotboll :Gul Ekäng 2 4 - 1 
10149 P12 C-8-dels:03 Lör 2016-06-18 18:00   Rönninge Salem Fotboll:RSF 1 -   Tolkis Bollklubb Lyckåsen 92 1 - 0 
10157 P12 A-8-dels:01 Lör 2016-06-18 18:00   Hägersten SK -   Örebro SK FK Grön Rosta Gärde 91 2 - 3 
10158 P12 A-8-dels:02 Lör 2016-06-18 18:00   IK Sturehov:Blå -   Motala AIF Rosta Gärde 92 0 - 1 
10159 P12 A-8-dels:07 Lör 2016-06-18 18:00   EBK Valkoinen -   Karlslunds IF HFK Blå Rosta Gärde 93 3 - 0 
10160 P12 A-8-dels:08 Lör 2016-06-18 18:00   Näsets SK :Vinröd -   Örebro Syrianska P04 Rosta Gärde 94 2 - 1 
10161 P12 C-8-dels:05 Lör 2016-06-18 18:00   VINGÅKERS IF -   Örebro SK Vit Lillån 91 1 - 6 
10162 P12 C-8-dels:06 Lör 2016-06-18 18:00   Hammarby:10 -   Danderyds SK:Vit Lillån 92 1 - 6 
10163 P12 C-8-dels:04 Lör 2016-06-18 18:00   Bäckseda IF -   Enebybergs IF:svart Lugnet 91 0 - 5 
3082 F11 A-8-dels:02 Lör 2016-06-18 19:00   IFK Stocksund -   Älta IF :Svart Rosta Gärde 5 7 - 1 
3083 F11 A-8-dels:03 Lör 2016-06-18 19:00   Adolfsbergs IK F05 -   Itä-Hakkilan Kilpa Valkoiset Rosta Gärde 6 6 - 0 
3084 F11 A-8-dels:04 Lör 2016-06-18 19:00   IF Brommapojkarna:1 -   Itä-Hakkilan Kilpa Siniset Rosta Gärde 7 3 - 0 
3085 F11 A-8-dels:05 Lör 2016-06-18 19:00   AIK -   NJS Tähtitytöt lila Rosta Gärde 8 1 - 4 
3086 F11 A-8-dels:06 Lör 2016-06-18 19:00   Vallentuna BK Dam:Röd -   NJS Tähtitytöt pinkki Rosta Gärde 9 2 - 0 
3087 F11 A-8-dels:07 Lör 2016-06-18 19:00   Rynninge ik -   LPS F05/06 black Trängen 3 1 - 3 
3088 F11 B-8-dels:02 Lör 2016-06-18 19:00   Örebro SK -   Vidingsjö MOIF Ekäng 1 KG 2 - 0 
3089 F11 B-8-dels:04 Lör 2016-06-18 19:00   Rävåsens IK -   Boo FF 05-04 Lundby 2 2 - 3 es 
3090 F11 B-8-dels:06 Lör 2016-06-18 19:00   Kallhälls FF -   Vallentuna BK Dam:Vit Pettersberg 2 0 - 3 
3091 F11 B-8-dels:07 Lör 2016-06-18 19:00   HYPS -   Sollentuna FK SYD:Svart Pettersberg 3 5 - 0 
3092 F11 B-8-dels:05 Lör 2016-06-18 19:00   Yxhults ik -   Boo FF F05:2:Lag 1 Lundby 3 2 - 0 
3093 F11 B-8-dels:03 Lör 2016-06-18 19:00   LPS F05/06 green -   Ängby IF Ekäng 2 1 - 4 
4072 F12 A-8-dels:01 Lör 2016-06-18 19:00   IF Kil -   AIK Trängen 91 1 - 2 
4073 F12 A-8-dels:02 Lör 2016-06-18 19:00   KIF Örebro DFF -   FC Viikingit kilpa Trängen 92 5 - 4 es 
4074 F12 A-8-dels:07 Lör 2016-06-18 19:00   Onsala BK:1 -   IK Sturehov Pettersberg 91 0 - 1 
4075 F12 A-8-dels:08 Lör 2016-06-18 19:00   Landvetter IF:Röd -   Svärtinge SK Lundby 91 5 - 4 es 
7025 F15/16 A-kvartsfinal:02 Lör 2016-06-18 19:00   IF Brommapojkarna:F01-1 -   FC Vetlanda KIF Arena KG 5 - 0 
7026 F15/16 A-kvartsfinal:04 Lör 2016-06-18 19:00   Lillån/Hovsta -   Adolfsbergs IK F01 Ekäng A KG 0 - 1 
10164 P12 A-8-dels:03 Lör 2016-06-18 19:00   BK Forward -   Kärra KIF Rosta Gärde 91 4 - 0 
10165 P12 A-8-dels:04 Lör 2016-06-18 19:00   Turun Nappulaliiga(TuNL) -   Adolfsberg IK P04 Övre :2 Rosta Gärde 92 3 - 1 
10166 P12 A-8-dels:05 Lör 2016-06-18 19:00   Hägersten SK:Svart -   Vasalunds IF P04:1:P04:1 Rosta Gärde 93 2 - 4 es 
10167 P12 A-8-dels:06 Lör 2016-06-18 19:00   Adolfsberg IK P04 Övre :1 -   IK Sturehov:Röd Rosta Gärde 94 1 - 0 
12108 P14 B-8-dels:05 Lör 2016-06-18 19:00   Solängens BK:2 -   Nyköpings BIS:Röd Heden A 6 - 5 es 
12109 P14 B-8-dels:01 Lör 2016-06-18 19:00   Enskede IK:5 -   Enskede IK 7 Trängen B 2 - 3 
12110 P14 B-8-dels:02 Lör 2016-06-18 19:00   Kvik Halden FK:2 -   IFK Vaxholm Trängen C KG 0 - 2 
12111 P14 B-8-dels:03 Lör 2016-06-18 19:00   Team Nes:Svart -   Vidingsjö MOIF Pettersberg AKG 0 - 5 
12112 P14 B-8-dels:04 Lör 2016-06-18 19:00   Team Nes:Hvit -   Akilles Pettersberg B 6 - 0 
12113 P14 B-8-dels:06 Lör 2016-06-18 19:00   Örebro SK Röd -   Västerås SK Ungdom Heden B 0 - 3 
13058 P15 A-8-dels:02 Lör 2016-06-18 19:00   Bele Barkarby FF -   Örebro SK Rosta Gärde A 5 - 0 
13059 P15 A-8-dels:03 Lör 2016-06-18 19:00   Västerås IK -   Gideonsbergs IF Rosta Gärde B 4 - 5 
13060 P15 A-8-dels:04 Lör 2016-06-18 19:00   Eneby BK -   Sarpsborg Fotballklubb Rosta Gärde C 4 - 2 
13061 P15 A-8-dels:05 Lör 2016-06-18 19:00   Laxå IF -   Hovsta IF Rosta Gärde D 1 - 4 
13062 P15 A-8-dels:06 Lör 2016-06-18 19:00   Latorps IF -   Köping FF Rosta Gärde E 0 - 1 
13063 P15 A-8-dels:08 Lör 2016-06-18 19:00   BK Forward -   Røa IL Rosta Gärde F 5 - 4 es 
4076 F12 A-8-dels:03 Lör 2016-06-18 20:00   HyPS:super -   LPS Rosta Gärde 91 3 - 2 es 
4077 F12 A-8-dels:04 Lör 2016-06-18 20:00   Rävåsens IK -   HSK Rosta Gärde 92 0 - 2 
4078 F12 A-8-dels:05 Lör 2016-06-18 20:00   Adolfsbergs IK F04 -   Bråtens IK F 04/05 Rosta Gärde 93 5 - 4 es 
4079 F12 A-8-dels:06 Lör 2016-06-18 20:00   Rynninge Ik -   Vallentuna Damfotboll Rosta Gärde 94 1 - 0 
4080 F12 B-8-dels:03 Lör 2016-06-18 20:00   Örebro SK Söder -   Lillån FK:1 Trängen 91 1 - 0 
4081 F12 B-8-dels:04 Lör 2016-06-18 20:00   Honka Tiikerit -   Stora Mellösa-Åsbyvikens IF Trängen 92 3 - 0 
4082 F12 B-8-dels:05 Lör 2016-06-18 20:00   Enskede IK:Svart -   Huddinge IF Pettersberg 91 0 - 6 
4083 F12 B-8-dels:06 Lör 2016-06-18 20:00   IFK Stocksund -   Rönninge-Salem Fotboll F-04 Lundby 91 1 - 0 
12114 P14 A-8-dels:01 Lör 2016-06-18 20:00   Karlslunds IF HFK Röd -   BK Forward Rosta Gärde A 1 - 0 
12115 P14 A-8-dels:02 Lör 2016-06-18 20:00   Nyköpings BIS:Blå -   Gunnilse IS Rosta Gärde B 1 - 3 
12116 P14 A-8-dels:03 Lör 2016-06-18 20:00   IK Zenith -   IFK Viksjö:1 Rosta Gärde C 8 - 1 
12117 P14 A-8-dels:04 Lör 2016-06-18 20:00   Hammarby:P02.6 -   IFK Viksjö:2 Rosta Gärde D 3 - 1 
12118 P14 A-8-dels:05 Lör 2016-06-18 20:00   IF Vindhemspojkarna Uppsala -   Rågsveds IF P02 Rosta Gärde E 4 - 3 
12119 P14 A-8-dels:06 Lör 2016-06-18 20:00   Markaryds IF -   Dingtuna/Rytterna/Tillberga Rosta Gärde F 3 - 1 
12120 P14 A-8-dels:07 Lör 2016-06-18 20:00   Kvik Halden FK:1 -   Örebro SK U KIF Arena KG 0 - 3 
12121 P14 A-8-dels:08 Lör 2016-06-18 20:00   Väst4 -   IK Sturehov U14 Ekäng A KG 3 - 2 
12122 P14 B-8-dels:07 Lör 2016-06-18 20:00   UNIK -   Ytterby IS Trängen B 0 - 4 
12123 P14 B-8-dels:08 Lör 2016-06-18 20:00   Bäckseda IF -   AIK Trängen C KG 1 - 4