Välj datum
2016-06-17
2016-06-18
2016-06-19
 @sel-row2@ @row2@

Matcher Fre 2016-06-17

Matchnr
Klass
Grupp
Datum
Tid
Lag
 
 
Plan
Resultat
2000 F10 Grupp 2 Fre 2016-06-17 08:00   Eskilstuna United:Blå -   IFK Österåker Rosta Gärde 5 3 - 3 
2001 F10 Grupp 2 Fre 2016-06-17 08:00   Vaksala SK Svart -   Örebro SK Söder Rosta Gärde 6 4 - 2 
2002 F10 Grupp 3 Fre 2016-06-17 08:00   Adolfsbergs IK -   Eskilstuna United Vit Lundby 2 2 - 0 
2003 F10 Grupp 1 Fre 2016-06-17 08:00   TIPS Taikatytöt -   Vaksala SK:gul Sörby 1 5 - 1 
2004 F10 Grupp 1 Fre 2016-06-17 08:00   KIF Örebro DFF -   Enskede IK Sörby 2 0 - 6 
2005 F10 Grupp 3 Fre 2016-06-17 08:00   Mariebergs IK -   Saltsjö-Boo IF Mellringe 1 0 - 10 
3000 F11 Grupp 7 Fre 2016-06-17 08:00   FC Rauma -   IF Brommapojkarna:1 Rosta Gärde 7 0 - 3 
3001 F11 Grupp 7 Fre 2016-06-17 08:00   Rävåsens IK -   Rönninge Salem Fotboll:2 Rosta Gärde 8 1 - 0 
3002 F11 Grupp 4 Fre 2016-06-17 08:00   HYPS -   Rynninge ik Rosta Gärde 9 3 - 3 
3003 F11 Grupp 4 Fre 2016-06-17 08:00   Sundbybergs IK:Grön -   Ängby IF Trängen 3 2 - 1 
3004 F11 Grupp 8 Fre 2016-06-17 08:00   AIK -   Itä-Hakkilan Kilpa Valkoiset Ekäng 1 KG 2 - 1 
3005 F11 Grupp 10 Fre 2016-06-17 08:00   Boo FF 05-04 -   FCFJ :T05 Pettersberg 2 2 - 3 
3006 F11 Grupp 10 Fre 2016-06-17 08:00   TuNL T05/06:sin -   Skogstorps GOIF Pettersberg 3 4 - 1 
3007 F11 Grupp 11 Fre 2016-06-17 08:00   Lillån FK -   NJS Tähtitytöt lila Lillån 3 0 - 3 
3008 F11 Grupp 11 Fre 2016-06-17 08:00   Vidingsjö MOIF -   Älta IF :Svart Lyckåsen 3 1 - 9 
3009 F11 Grupp 9 Fre 2016-06-17 08:00   KIF Örebro DFF:Röd -   Kimstad GoIF Lugnet 2 1 - 2 
3010 F11 Grupp 9 Fre 2016-06-17 08:00   Sibbo Vargarna -   Sollentuna FK SYD:Vit Lugnet 3 5 - 0 
3013 F11 Grupp 8 Fre 2016-06-17 08:00   Rönninge Salem Fotboll:1 -   Yxhults ik Ekäng 2 1 - 5 
4000 F12 Grupp 1 Fre 2016-06-17 08:00   Bollstanäs SK:Grön -   IF Kil Rosta Gärde 91 2 - 3 
4001 F12 Grupp 1 Fre 2016-06-17 08:00   IK Sturehov -   Ängby if:Grön Rosta Gärde 92 4 - 0 
4002 F12 Grupp 3 Fre 2016-06-17 08:00   Enskede IK:Röd -   Hertzöga BK :1 Rosta Gärde 93 1 - 2 
4003 F12 Grupp 3 Fre 2016-06-17 08:00   KIF Örebro DFF -   Rönninge-Salem Fotboll F-04 Rosta Gärde 94 3 - 0 
4004 F12 Grupp 4 Fre 2016-06-17 08:00   HSK -   IF Brommapojkarna 2 Trängen 91 2 - 0 
4005 F12 Grupp 4 Fre 2016-06-17 08:00   Onsala BK:1 -   Stora Mellösa-Åsbyvikens IF Trängen 92 2 - 0 
4006 F12 Grupp 5 Fre 2016-06-17 08:00   Bråtens IK F 04/05 -   Huddinge IF Pettersberg 91 2 - 0 
4007 F12 Grupp 5 Fre 2016-06-17 08:00   HyPS:super -   Örebro SK Söder Lundby 91 5 - 0 
4008 F12 Grupp 6 Fre 2016-06-17 08:00   Bollstanäs SK:Gul -   Lillån FK:1 Lyckåsen 91 1 - 0 
4009 F12 Grupp 6 Fre 2016-06-17 08:00   LPS -   Svärtinge SK Lyckåsen 92 0 - 1 
4010 F12 Grupp 7 Fre 2016-06-17 08:00   Vallentuna Damfotboll -   Värmdö IF Lillån 91 1 - 0 
4011 F12 Grupp 8 Fre 2016-06-17 08:00   Adolfsbergs IK F04 -   Enskede IK:Svart Lillån 92 4 - 0 
4012 F12 Grupp 7 Fre 2016-06-17 08:00   Honka Tiikerit -   Rävåsens IK Lugnet 91 1 - 1 
5000 F13 Grupp 1 Fre 2016-06-17 08:00   IF Brommapojkarna:1 -   Kallhälls FF Pettersberg AKG 6 - 0 
5001 F13 Grupp 1 Fre 2016-06-17 08:00   FC Espoo F03 -   Gideonsbergs IF Pettersberg B 3 - 0 
5003 F13 Grupp 3 Fre 2016-06-17 08:00   Örebro SK Söder -   Segeltorps IF Lugnet A KG 3 - 0 
5004 F13 Grupp 3 Fre 2016-06-17 08:00   Hammarby IF -   PPS Pelikaanit Lugnet B 5 - 0 
6000 F14 Grupp 4 Fre 2016-06-17 08:00   KIF Örebro DFF -   FC Espoo:T02 KIF Arena KG 0 - 0 
6001 F14 Grupp 4 Fre 2016-06-17 08:00   Sundbybergs IK -   Skedsmo Ekäng A KG 0 - 1 
6002 F14 Grupp 5 Fre 2016-06-17 08:00   Adolfsbergs IK -   AIK Trängen B 3 - 1 
6003 F14 Grupp 5 Fre 2016-06-17 08:00   Annelunds IF -   Lerums IS Trängen C KG 1 - 4 
6004 F14 Grupp 6 Fre 2016-06-17 08:00   Värmdö IF -   Ytterby IS Sörbyvallen A 7 - 1 
6005 F14 Grupp 6 Fre 2016-06-17 08:00   Hargs Bollklubb F02/03 -   NuPS T02 Lundby A 1 - 0 
7000 F15/16 Grupp 1 Fre 2016-06-17 08:00   Salon Palloilijat:C-tytöt -   Vaksala SK:F01 Rosta Gärde A 0 - 5 
7001 F15/16 Grupp 1 Fre 2016-06-17 08:00   Adolfsbergs IK F01 -   Hovsta/Rynninge Rosta Gärde B 1 - 2 
7002 F15/16 Grupp 2 Fre 2016-06-17 08:00   Bele Barkarby -   FC Vetlanda Rosta Gärde C 1 - 0 
7003 F15/16 Grupp 2 Fre 2016-06-17 08:00   Gideonsberg IF F00 -   IF Eker Örebro Rosta Gärde D 2 - 3 
8000 P10 Grupp 8 Fre 2016-06-17 08:00   Boo FF -   IF Brommapojkarna P07:1 Pettersberg 4 0 - 6 
8001 P10 Grupp 8 Fre 2016-06-17 08:00   Maxiraba Krasnik -   Ifkörebro Sörby 3 0 - 4 
8007 P10 Grupp 13 Fre 2016-06-17 08:00   BK Forward :Gul -   Tyresö FF:S/B Röd Marieberg 1 1 - 2 
8016 P10 Grupp 10 Fre 2016-06-17 08:00   Hovsta IF -   LePa:Black Lundby 3 1 - 6 
12000 P14 Grupp 1 Fre 2016-06-17 08:00   Karlslunds IF HFK Röd -   Enskede IK:5 Rosta Gärde E 13 - 0 
12003 P14 Grupp 1 Fre 2016-06-17 08:00   Mantorps FF -   Helsingfors IFK:White Rosta Gärde F 6 - 0 
13000 P15 Grupp 1 Fre 2016-06-17 08:00   Torsby IF -   Karlslunds IF HFK Röd Grönpepparp. A 1 - 2 
13001 P15 Grupp 1 Fre 2016-06-17 08:00   Rynninge IK -   IFK Nyköping Grönpepparp. B 4 - 0 
13002 P15 Grupp 2 Fre 2016-06-17 08:00   Örebro SK -   Ljusdals IF Lillån A 1 - 3 
13003 P15 Grupp 3 Fre 2016-06-17 08:00   Avesta AIK -   Bele Barkarby FF Mellringe A 1 - 3 
13004 P15 Grupp 2 Fre 2016-06-17 08:00   Ifk Hallsberg -   Västerås BK30 Grönpepparp. C 1 - 0 
13005 P15 Grupp 3 Fre 2016-06-17 08:00   Köping FF -   Karlslunds IF HFK Blå Marieberg A 4 - 0 
3011 F11 Grupp 5 Fre 2016-06-17 09:00   LPS F05/06 green -   Sundbybergs IK:Vit Mellringe 1 0 - 2 
3012 F11 Grupp 5 Fre 2016-06-17 09:00   Adolfsbergs IK F05 -   Boo FF F05:2:Lag 1 Lundby 2 11 - 1 
3014 F11 Grupp 2 Fre 2016-06-17 09:00   Boo FF F05:2:Lag 2 -   Garphyttans IF Rosta Gärde 5 0 - 4 
3015 F11 Grupp 2 Fre 2016-06-17 09:00   TuNL T05/06:Valk -   Älta IF :Gul Rosta Gärde 6 0 - 5 
3016 F11 Grupp 1 Fre 2016-06-17 09:00   Boo IS -   KIF Örebro DFF:Blå Lugnet 2 18 - 0 
3017 F11 Grupp 1 Fre 2016-06-17 09:00   LPS F05/06 black -   Sollentuna FK SYD:Svart Lugnet 3 6 - 0 
4013 F12 Grupp 9 Fre 2016-06-17 09:00   AIK -   FCFJ :T04 Rosta Gärde 91 5 - 0 
4014 F12 Grupp 9 Fre 2016-06-17 09:00   Norrstrands IF:Vit -   Nyköpings BIS Rosta Gärde 92 3 - 1 
4015 F12 Grupp 8 Fre 2016-06-17 09:00   FC Viikingit haaste -   Onsala BK:2 Lillån 92 0 - 4 
5002 F13 Grupp 2 Fre 2016-06-17 09:00   Rynninge IK -   LPS Heden A 1 - 0 
5005 F13 Grupp 2 Fre 2016-06-17 09:00   Sollentuna FK:SFK1 -   Sundbybergs IK Heden B 6 - 0 
6006 F14 Grupp 1 Fre 2016-06-17 09:00   Mjölby Södra IF -   FC Vapsi:T0203 Rosta Gärde A 4 - 0 
6007 F14 Grupp 1 Fre 2016-06-17 09:00   Lindome GIF:svart -   Örebro SK Söder Rosta Gärde B 1 - 3 
6008 F14 Grupp 2 Fre 2016-06-17 09:00   Gideonsbergs IF -   Bele Barkarby FF KIF Arena KG 7 - 2 
6009 F14 Grupp 2 Fre 2016-06-17 09:00   qbik F02 -   IFK Lidingö F02:2 Ekäng A KG 3 - 2 
6010 F14 Grupp 3 Fre 2016-06-17 09:00   Sollentuna FK F02 Syd -   Itä-Hakkilan Kilpa T02 Trängen B 8 - 0 
6011 F14 Grupp 3 Fre 2016-06-17 09:00   Eneby/Krokek -   Råtorps IK Trängen C KG 0 - 2 
8002 P10 Grupp 2 Fre 2016-06-17 09:00   BELE BARKARBY P06 svart -   BK Forward :Svart Rosta Gärde 7 8 - 1 
8003 P10 Grupp 2 Fre 2016-06-17 09:00   IF Eker:2 -   Sollentuna FK Helenelund:1 Rosta Gärde 8 1 - 6 
8004 P10 Grupp 7 Fre 2016-06-17 09:00   BP17 -   RaiFu P06 Rosta Gärde 9 4 - 1 
8005 P10 Grupp 7 Fre 2016-06-17 09:00   Sollentuna FK Sportfältet :Vit -   Örebro Syrianska Trängen 3 4 - 0 
8006 P10 Grupp 6 Fre 2016-06-17 09:00   AIK :U1 -   Bäckseda IF Ekäng 1 KG 6 - 0 
8008 P10 Grupp 9 Fre 2016-06-17 09:00   FC Tyresö Blå -   Glanshammars IF Pettersberg 2 2 - 1 
8009 P10 Grupp 9 Fre 2016-06-17 09:00   HJK 06 keltainen -   Värmdö IF Gul Pettersberg 3 12 - 1 
8010 P10 Grupp 3 Fre 2016-06-17 09:00   BK Forward Lundby -   IF Eker:1 Pettersberg 4 4 - 3 
8011 P10 Grupp 5 Fre 2016-06-17 09:00   Karlslunds IF HFK Röd -   Mariebergs IK:Blå Lillån 3 15 - 1 
8012 P10 Grupp 5 Fre 2016-06-17 09:00   Sollentuna FK Sportfältet :Svart -   Älta IF:Gul Lyckåsen 3 2 - 3 
8013 P10 Grupp 4 Fre 2016-06-17 09:00   Adolfsbergs IK :Svart -   Karlslunds IF HFK Blå Sörby 1 4 - 11 
8014 P10 Grupp 4 Fre 2016-06-17 09:00   Vasalunds IF 1 -   Älta IF Vit Sörby 2 6 - 1 
8015 P10 Grupp 3 Fre 2016-06-17 09:00   Tyresö FF:S/B Gul -   Älta IF:Svart Sörby 3 1 - 3 
8017 P10 Grupp 10 Fre 2016-06-17 09:00   Rönninge Salem Fotboll :Gul -   Sollentuna FK Helenelund:2 Marieberg 1 0 - 6 
8018 P10 Grupp 13 Fre 2016-06-17 09:00   Vingåkers IF -   Örebro SK FK Svart Lundby 3 5 - 1 
8019 P10 Grupp 6 Fre 2016-06-17 09:00   Rönninge Salem Fotboll :Svart -   Örebro SK FK Vit Ekäng 2 1 - 8 
10000 P12 Grupp 1 Fre 2016-06-17 09:00   HIFK -   Enskede IK P04 blå Rosta Gärde 93 1 - 2 
10001 P12 Grupp 1 Fre 2016-06-17 09:00   Hägersten SK -   Örebro SK Svart Rosta Gärde 94 4 - 3 
10002 P12 Grupp 2 Fre 2016-06-17 09:00   Palokan Riento:Keltainen -   Näsets SK :Vinröd Trängen 91 0 - 12 
10003 P12 Grupp 2 Fre 2016-06-17 09:00   Rönninge Salem Fotboll:RSF 2 -   Karlslunds IF HFK Röd Trängen 92 1 - 2 
10004 P12 Grupp 3 Fre 2016-06-17 09:00   Nõmme united -   Tullinge TP04:Svart Pettersberg 91 4 - 1 
10005 P12 Grupp 3 Fre 2016-06-17 09:00   Täby United Viggan:Gul -   IK Sturehov:Blå Lundby 91 0 - 10 
10006 P12 Grupp 4 Fre 2016-06-17 09:00   EBK Valkoinen -   Tyresö FF Strand:Gul Lyckåsen 91 3 - 2 
10007 P12 Grupp 4 Fre 2016-06-17 09:00   Nyköpings BIS -   IFK Hallsberg Lyckåsen 92 2 - 1 
10008 P12 Grupp 5 Fre 2016-06-17 09:00   BK Forward -   Linghems SK:2 Lillån 91 2 - 0 
10009 P12 Grupp 5 Fre 2016-06-17 09:00   Sollentuna FK Kärrdal -   Rönninge Salem Fotboll:RSF 1 Lugnet 91 2 - 3 
11000 P13 Grupp 6 Fre 2016-06-17 09:00   IFK Lindesberg -   Kungsbacka IF Sörbyvallen A 1 - 3 
11001 P13 Grupp 6 Fre 2016-06-17 09:00   Karlslunds IF HFK Blå -   Brommapojkarna P-03-3 Lundby A 4 - 2 
12001 P14 Grupp 5 Fre 2016-06-17 09:00   BK Forward -   Enskede IK 7 Pettersberg AKG 7 - 0 
12002 P14 Grupp 5 Fre 2016-06-17 09:00   Gränna Ais -   Dingtuna/Rytterna/Tillberga Pettersberg B 1 - 6 
12004 P14 Grupp 6 Fre 2016-06-17 09:00   Solängens BK -   Team Nes:Svart Lillån A 2 - 2 
12005 P14 Grupp 7 Fre 2016-06-17 09:00   Gunnilse IS -   Hässelby SK Mellringe A 2 - 0 
12006 P14 Grupp 6 Fre 2016-06-17 09:00   AIK -   IK Sturehov U14 Grönpepparp. C 1 - 6 
12007 P14 Grupp 7 Fre 2016-06-17 09:00   IFK Vaxholm -   Örebro SK Röd Marieberg A 4 - 0 
13006 P15 Grupp 4 Fre 2016-06-17 09:00   Sollentuna FK:P01 3 -   Lindome GIF Rosta Gärde C 0 - 5 
13007 P15 Grupp 4 Fre 2016-06-17 09:00   BK Forward -   Gideonsbergs IF Rosta Gärde D 5 - 3 
13008 P15 Grupp 5 Fre 2016-06-17 09:00   Västerås IK -   Drøbak-Frogn:1 Rosta Gärde E 2 - 0 
13009 P15 Grupp 5 Fre 2016-06-17 09:00   Rönninge Salemsfotboll -   Hovsta IF Rosta Gärde F 3 - 8 
13010 P15 Grupp 6 Fre 2016-06-17 09:00   Drøbak-Frogn:2 -   IK Sirius FK P01 Svart Lugnet A KG 1 - 0 
13011 P15 Grupp 6 Fre 2016-06-17 09:00   Eneby BK -   Latorps IF Lugnet B 3 - 4 
13012 P15 Grupp 7 Fre 2016-06-17 09:00   Laxå IF -   Rotebro ISFF Grönpepparp. A 1 - 0 
13013 P15 Grupp 7 Fre 2016-06-17 09:00   Sarpsborg Fotballklubb -   Surahammar FK P-01/02 Grönpepparp. B 3 - 1 
8020 P10 Grupp 1 Fre 2016-06-17 10:00   Rönninge Salem Fotboll :Grön -   Sollentuna FK Silverdal Mellringe 1 1 - 12 
8021 P10 Grupp 1 Fre 2016-06-17 10:00   Adolfsbergs IK :Vit -   Mariebergs IK:Vit Marieberg 1 6 - 0 
9000 P11 Grupp 1 Fre 2016-06-17 10:00   IFK aspudden Tellus:Röd -   Skogås-Trångsunds FF P05:Vit:1 Rosta Gärde 5 2 - 5 
9001 P11 Grupp 1 Fre 2016-06-17 10:00   Stocksunds IF -   Adolfsbergs IK:Svart Rosta Gärde 6 2 - 3 
9002 P11 Grupp 2 Fre 2016-06-17 10:00   BKBK:SVART -   Stureby SK P05A:P05A Rosta Gärde 7 0 - 8 
9003 P11 Grupp 2 Fre 2016-06-17 10:00   Rynninge IK:Blå -   Gnistan:2 Rosta Gärde 8 10 - 1 
9004 P11 Grupp 3 Fre 2016-06-17 10:00   IF Brommapojkarna 05 -17:BP -17 -   Tullinge TP:Grön Rosta Gärde 9 4 - 3 
9005 P11 Grupp 3 Fre 2016-06-17 10:00   Karlslunds IF HFK Blå -   Lundby IF Grön Trängen 3 4 - 0 
9006 P11 Grupp 4 Fre 2016-06-17 10:00   Danderyds SK Blå -   Hammarby IF FF :8 Ekäng 1 KG 2 - 7 
9007 P11 Grupp 5 Fre 2016-06-17 10:00   KallhällsFF:Blå -   Sollentuna FK :2 Norrviken Lundby 2 0 - 2 
9008 P11 Grupp 6 Fre 2016-06-17 10:00   Fc Järfälla :Röd -   Sollentuna FK V1 Pettersberg 2 0 - 7 
9009 P11 Grupp 6 Fre 2016-06-17 10:00   BK Forward:Svart -   NJS Keltainen Pettersberg 3 1 - 0 
9010 P11 Grupp 7 Fre 2016-06-17 10:00   KallhällsFF:Vit -   Vendelsö IK:3 Pettersberg 4 1 - 0 
9011 P11 Grupp 7 Fre 2016-06-17 10:00   Adolfsbergs IK:Gul -   FC ULVILA Lillån 3 8 - 2 
9012 P11 Grupp 8 Fre 2016-06-17 10:00   BKBK:RANDIG -   Vasalunds IF 2 Lyckåsen 3 0 - 10 
9015 P11 Grupp 10 Fre 2016-06-17 10:00   Danderyds SK Gul -   Segeltorps IF:P05:1 Sörby 1 3 - 0 
9016 P11 Grupp 10 Fre 2016-06-17 10:00   Sollentuna FK :1 Norrviken -   Karlslunds IF HFK Vit Sörby 2 2 - 4 
9017 P11 Grupp 8 Fre 2016-06-17 10:00   Ik Sturehov:Blå -   Skedsmo FK Sörby 3 3 - 3 
9018 P11 Grupp 5 Fre 2016-06-17 10:00   Örebro SK Grön -   NJS valkoinen Lundby 3 16 - 0 
9019 P11 Grupp 4 Fre 2016-06-17 10:00   Örebro SK FK Röd -   Funbo IF Ekäng 2 4 - 5 
10010 P12 Grupp 6 Fre 2016-06-17 10:00   Hammarby:10 -   Vendelsö IK Rosta Gärde 91 3 - 0 
10011 P12 Grupp 6 Fre 2016-06-17 10:00   Adolfsberg IK P04 Övre :1 -   BK Derby Rosta Gärde 92 3 - 1 
10012 P12 Grupp 7 Fre 2016-06-17 10:00   Turun Nappulaliiga(TuNL) -   Bäckseda IF Rosta Gärde 93 5 - 0 
10013 P12 Grupp 7 Fre 2016-06-17 10:00   Enskede IK:Grön -   Glanshammar/Lillkyrka IF Rosta Gärde 94 0 - 4 
10016 P12 Grupp 10 Fre 2016-06-17 10:00   Tyresö FF Strand:Röd -   Vendelsö IK:2 Pettersberg 91 1 - 2 
10017 P12 Grupp 10 Fre 2016-06-17 10:00   Örebro Syrianska P04 -   Hjulsbro IK:2 Lundby 91 4 - 0 
10018 P12 Grupp 11 Fre 2016-06-17 10:00   Palokan Riento:Musta -   Årsta FF Lyckåsen 91 0 - 5 
10019 P12 Grupp 11 Fre 2016-06-17 10:00   Vivalla Sk -   Motala AIF Lyckåsen 92 0 - 7 
10020 P12 Grupp 12 Fre 2016-06-17 10:00   IFK Viksjö:P04-4 -   Karlslunds IF HFK Blå Lillån 91 0 - 6 
10021 P12 Grupp 13 Fre 2016-06-17 10:00   Gamlakarleby Bollklubb:GBK -   Kärra KIF Lillån 92 0 - 4 
10022 P12 Grupp 12 Fre 2016-06-17 10:00   FGBK:Lag 1 -   Enskede IK:Vit Lugnet 91 3 - 0 
11002 P13 Grupp 1 Fre 2016-06-17 10:00   IFK Skoghall :Blå -   I-HK P03 Lugnet A KG 2 - 3 
11003 P13 Grupp 1 Fre 2016-06-17 10:00   Karlslunds IF HFK Röd -   Kallhälls FF Lugnet B 0 - 2 
11004 P13 Grupp 2 Fre 2016-06-17 10:00   Spånga IS FK -   Lillkyrka IF Grönpepparp. A 9 - 0 
11005 P13 Grupp 2 Fre 2016-06-17 10:00   IFK Kumla :Vit -   Raisio Futis P03 Grönpepparp. B 5 - 0 
11006 P13 Grupp 3 Fre 2016-06-17 10:00   BK Forward -   Degerfors IF Ungdom Lillån A 2 - 1 
11007 P13 Grupp 5 Fre 2016-06-17 10:00   Hässelby SK -   FGBK:Lag 2 Mellringe A 4 - 4 
11008 P13 Grupp 3 Fre 2016-06-17 10:00   Burseryds IF -   Vendelsö IK :Vit Grönpepparp. C 4 - 3 
11009 P13 Grupp 5 Fre 2016-06-17 10:00   Örebro SK U -   Gidionsberg IF Marieberg A 4 - 0 
12008 P14 Grupp 8 Fre 2016-06-17 10:00   IFK Viksjö:1 -   Helsingfors IFK:Red Rosta Gärde A 7 - 0 
12009 P14 Grupp 8 Fre 2016-06-17 10:00   Örebro SK U -   Ytterby IS Rosta Gärde B 12 - 0 
12010 P14 Grupp 9 Fre 2016-06-17 10:00   IK Zenith -   Nyköpings BIS:Röd Rosta Gärde C 5 - 0 
12011 P14 Grupp 9 Fre 2016-06-17 10:00   Rågsveds IF P02 -   FBK Karlstad Rosta Gärde D 1 - 1 
12012 P14 Grupp 10 Fre 2016-06-17 10:00   IFK Stocksund -   Hammarby:P02.6 Rosta Gärde E 3 - 0 
12013 P14 Grupp 10 Fre 2016-06-17 10:00   Team Nes:Hvit -   Västerås SK Ungdom Rosta Gärde F 1 - 4 
12014 P14 Grupp 11 Fre 2016-06-17 10:00   Kungsängens IF -   IF Vindhemspojkarna Uppsala KIF Arena KG 0 - 3 
12015 P14 Grupp 11 Fre 2016-06-17 10:00   IFK KUMLA -   Vidingsjö MOIF Ekäng A KG 4 - 1 
12016 P14 Grupp 12 Fre 2016-06-17 10:00   FC Honka United 02 -   FK Bromma Trängen B 1 - 7 
12017 P14 Grupp 12 Fre 2016-06-17 10:00   Hovsta IF -   Markaryds IF Trängen C KG 0 - 9 
12018 P14 Grupp 13 Fre 2016-06-17 10:00   Solängens BK:2 -   Karlslunds IF HFK Blå Pettersberg AKG 0 - 0 
12019 P14 Grupp 13 Fre 2016-06-17 10:00   Fossum IF -   IF Stockholms Fotbollsakademi Pettersberg B 0 - 12 
9013 P11 Grupp 9 Fre 2016-06-17 11:00   AIK:P06A -   Jarlabergs IF Lundby 2 4 - 1 
9014 P11 Grupp 9 Fre 2016-06-17 11:00   Laxå IF -   TuPS Punainen Lillån 3 10 - 0 
9020 P11 Grupp 11 Fre 2016-06-17 11:00   Saltsjö-Boo IF:2 -   Vasalunds IF:P05:1 Rosta Gärde 5 4 - 2 
9021 P11 Grupp 11 Fre 2016-06-17 11:00   Örebro SK FK Vit -   Grue Rosta Gärde 6 2 - 5 
9022 P11 Grupp 12 Fre 2016-06-17 11:00   FK Bromma -   IFK Österåker FK Rosta Gärde 7 1 - 11 
9023 P11 Grupp 12 Fre 2016-06-17 11:00   Örebro Syrianska P05 -   Gnistan:1 Rosta Gärde 8 3 - 1 
9024 P11 Grupp 14 Fre 2016-06-17 11:00   Enskede IK:Grå -   Ik Sturehov:Röd Rosta Gärde 9 14 - 1 
9025 P11 Grupp 14 Fre 2016-06-17 11:00   Stuvsta IF:P05:4 -   Lundby IF Vit Trängen 3 2 - 7 
9026 P11 Grupp 15 Fre 2016-06-17 11:00   Skogås-Trångsunds FF P05:Vit:2 -   Täby FK:P05:5 Ekäng 1 KG 0 - 3 
9027 P11 Grupp 16 Fre 2016-06-17 11:00   Huddinge IF:HIF1 -   Vendelsö IK:4 Pettersberg 4 8 - 3 
9028 P11 Grupp 17 Fre 2016-06-17 11:00   Danderyds SK Röd -   Tullinge TP:Vit Pettersberg 2 5 - 0 
9029 P11 Grupp 17 Fre 2016-06-17 11:00   Karlslunds IF HFK Röd -   Gnistan:3 Pettersberg 3 16 - 0 
9030 P11 Grupp 18 Fre 2016-06-17 11:00   Enskede IK:Grå 2 -   Fc Järfälla :Vit Lugnet 2 0 - 5 
9031 P11 Grupp 18 Fre 2016-06-17 11:00   Simon Sportklubb -   Triangelns IK:Svart Lugnet 3 0 - 3 wo 
9032 P11 Grupp 19 Fre 2016-06-17 11:00   Hammarby IF P05:3 -   Spårvägen Sörby 1 6 - 3 
9033 P11 Grupp 19 Fre 2016-06-17 11:00   Örebro SK FK Svart -   NJS Sininen Sörby 2 3 - 3 
9034 P11 Grupp 16 Fre 2016-06-17 11:00   Glanshammar/Lillkyrka IF -   TuPS Lundby 3 1 - 9 
9035 P11 Grupp 15 Fre 2016-06-17 11:00   BK Forward:Gul -   Ekängens IF Ekäng 2 2 - 1 
10014 P12 Grupp 8 Fre 2016-06-17 11:00   Enebybergs IF:ljusblå -   Hägersten SK:Svart Trängen 91 0 - 3 
10015 P12 Grupp 8 Fre 2016-06-17 11:00   VINGÅKERS IF -   IFK Kumla:Vit Trängen 92 3 - 1 
10023 P12 Grupp 15 Fre 2016-06-17 11:00   IFK Nyköping :Blå -   Adolfsberg IK P04 Övre :2 Rosta Gärde 94 0 - 3 
10024 P12 Grupp 14 Fre 2016-06-17 11:00   Sollentuna FK Sportfältet -   FC Järfälla P04 Rosta Gärde 91 2 - 5 
10025 P12 Grupp 14 Fre 2016-06-17 11:00   Triangeln p04 -   HOIF Rosta Gärde 92 2 - 1 
10026 P12 Grupp 15 Fre 2016-06-17 11:00   Enebybergs IF:svart -   Värmdö IF:P04 Grön Rosta Gärde 93 0 - 2 
10029 P12 Grupp 17 Fre 2016-06-17 11:00   Tolkis Bollklubb -   IF Brommapojkarna :14 Pettersberg 91 0 - 1 
10030 P12 Grupp 17 Fre 2016-06-17 11:00   Täby United Viggan:Svart -   Lillån FK Lundby 91 2 - 4 
10031 P12 Grupp 19 Fre 2016-06-17 11:00   EBK Oranssi -   Tullinge TP04:Grön Lyckåsen 91 1 - 7 
10032 P12 Grupp 19 Fre 2016-06-17 11:00   Örebro SK Röd -   Linghems SK:1 Lyckåsen 92 1 - 9 
10033 P12 Grupp 20 Fre 2016-06-17 11:00   IFK Nyköping :Vit -   Adolfsbergs IK nedre Lillån 91 2 - 0 
10034 P12 Grupp 13 Fre 2016-06-17 11:00   AIK -   IFK Kumla:Blå Lillån 92 3 - 0 
10035 P12 Grupp 20 Fre 2016-06-17 11:00   Hammarby P04-9 -   Tyresö FF:K-boda 1 Lugnet 91 1 - 2 
11010 P13 Grupp 7 Fre 2016-06-17 11:00   Vendelsö IK :Blå -   IFK Kumla :Blå Rosta Gärde A 4 - 1 
11011 P13 Grupp 7 Fre 2016-06-17 11:00   Västerås SK -   FC Flora Rosta Gärde B 1 - 2 
11012 P13 Grupp 8 Fre 2016-06-17 11:00   IFK Mariehamn -   Adolfsbergs IK Rosta Gärde C 0 - 3 
11013 P13 Grupp 8 Fre 2016-06-17 11:00   Örebro SK -   IFK Nyköping P03 Rosta Gärde D 0 - 10 
11014 P13 Grupp 9 Fre 2016-06-17 11:00   Dingtuna GIF -   Hovsta IF P03 Rosta Gärde E 2 - 1 
11015 P13 Grupp 9 Fre 2016-06-17 11:00   LPS -   Hanvikens SK Rosta Gärde F 0 - 5 
11016 P13 Grupp 10 Fre 2016-06-17 11:00   Maxiraba Krasnik -   Lillån FK KIF Arena KG 2 - 10 
11017 P13 Grupp 10 Fre 2016-06-17 11:00   Sickla IF -   IFK Skoghall :Vit Ekäng A KG 1 - 1 
12020 P14 Grupp 14 Fre 2016-06-17 11:00   Örebro SK Svart -   Akilles Heden A 7 - 1 
12021 P14 Grupp 14 Fre 2016-06-17 11:00   IFK Viksjö:2 -   AssyriskaÖxnehaga Heden B 1 - 1 
2007 F10 Grupp 1 Fre 2016-06-17 12:00   Vaksala SK:gul -   KIF Örebro DFF Ekäng 2 2 - 4 
2008 F10 Grupp 3 Fre 2016-06-17 12:00   Adolfsbergs IK -   Mariebergs IK Rosta Gärde 5 2 - 3 
2009 F10 Grupp 2 Fre 2016-06-17 12:00   Eskilstuna United:Blå -   Vaksala SK Svart Pettersberg 2 1 - 1 
2010 F10 Grupp 2 Fre 2016-06-17 12:00   Örebro SK Söder -   IFK Österåker Pettersberg 3 3 - 2 
2011 F10 Grupp 3 Fre 2016-06-17 12:00   Saltsjö-Boo IF -   Eskilstuna United Vit Rosta Gärde 6 7 - 0 
3018 F11 Grupp 11 Fre 2016-06-17 12:00   Lillån FK -   Vidingsjö MOIF Lundby 2 1 - 1 
3019 F11 Grupp 9 Fre 2016-06-17 12:00   Sollentuna FK SYD:Vit -   Kimstad GoIF Pettersberg 4 0 - 3 
3020 F11 Grupp 9 Fre 2016-06-17 12:00   KIF Örebro DFF:Röd -   Sibbo Vargarna Lillån 3 1 - 3 
3021 F11 Grupp 3 Fre 2016-06-17 12:00   IFK Stocksund -   NJS Tähtitytöt pinkki Lugnet 3 1 - 1 
3022 F11 Grupp 3 Fre 2016-06-17 12:00   Vallentuna BK Dam:Vit -   Örebro SK Sörby 1 1 - 2 
3023 F11 Grupp 6 Fre 2016-06-17 12:00   Itä-Hakkilan Kilpa Siniset -   Kallhälls FF Sörby 2 2 - 1 
3024 F11 Grupp 6 Fre 2016-06-17 12:00   Vallentuna BK Dam:Röd -   Örebro Syrianska IF Ungdom Sörby 3 7 - 1 
3025 F11 Grupp 10 Fre 2016-06-17 12:00   Skogstorps GOIF -   FCFJ :T05 Lyckåsen 3 0 - 3 
3026 F11 Grupp 10 Fre 2016-06-17 12:00   Boo FF 05-04 -   TuNL T05/06:sin Marieberg 1 2 - 2 
3027 F11 Grupp 11 Fre 2016-06-17 12:00   Älta IF :Svart -   NJS Tähtitytöt lila Lundby 3 3 - 4 
4016 F12 Grupp 2 Fre 2016-06-17 12:00   FC Viikingit kilpa -   Landvetter IF:Röd Rosta Gärde 91 0 - 1 
4017 F12 Grupp 2 Fre 2016-06-17 12:00   Norrstrands IF:Röd -   Sollentuna fotboll f04syd Rosta Gärde 92 1 - 0 
4018 F12 Grupp 10 Fre 2016-06-17 12:00   IFK Stocksund -   Landvetter IF:Vit Rosta Gärde 93 0 - 2 
4019 F12 Grupp 10 Fre 2016-06-17 12:00   Rotebro IS FF -   Rynninge Ik Rosta Gärde 94 0 - 2 
4020 F12 Grupp 1 Fre 2016-06-17 12:00   Bollstanäs SK:Grön -   IK Sturehov Lyckåsen 91 0 - 0 
4021 F12 Grupp 1 Fre 2016-06-17 12:00   Ängby if:Grön -   IF Kil Lyckåsen 92 0 - 3 
4022 F12 Grupp 3 Fre 2016-06-17 12:00   Rönninge-Salem Fotboll F-04 -   Hertzöga BK :1 Lillån 91 1 - 2 
4023 F12 Grupp 3 Fre 2016-06-17 12:00   Enskede IK:Röd -   KIF Örebro DFF Lugnet 91 1 - 2 
5006 F13 Grupp 1 Fre 2016-06-17 12:00   Norrstrands IF -   IF Brommapojkarna:1 Rosta Gärde E 1 - 1 
5007 F13 Grupp 1 Fre 2016-06-17 12:00   Kallhälls FF -   FC Espoo F03 Rosta Gärde F 0 - 5 
5008 F13 Grupp 3 Fre 2016-06-17 12:00   Ängby IF -   Örebro SK Söder Trängen B 0 - 5 
5009 F13 Grupp 3 Fre 2016-06-17 12:00   Segeltorps IF -   Hammarby IF Trängen C KG 0 - 0 
6012 F14 Grupp 4 Fre 2016-06-17 12:00   KIF Örebro DFF -   Sundbybergs IK Rosta Gärde C 2 - 0 
6013 F14 Grupp 4 Fre 2016-06-17 12:00   Skedsmo -   FC Espoo:T02 Rosta Gärde D 4 - 0 
7004 F15/16 Grupp 3 Fre 2016-06-17 12:00   IF Brommapojkarna:F01-1 -   Lillån/Hovsta Pettersberg AKG 8 - 1 
7005 F15/16 Grupp 3 Fre 2016-06-17 12:00   Mantorps FF -   Gideonsbergs IF Pettersberg B 1 - 3 
7008 F15/16 Grupp 1 Fre 2016-06-17 12:00   IK Zenith -   Salon Palloilijat:C-tytöt Grönpepparp. A 3 - 0 
7009 F15/16 Grupp 1 Fre 2016-06-17 12:00   Vaksala SK:F01 -   Adolfsbergs IK F01 Grönpepparp. B 3 - 3 
7010 F15/16 Grupp 2 Fre 2016-06-17 12:00   Bele Barkarby -   Gideonsberg IF F00 Sörbyvallen A 1 - 1 
7011 F15/16 Grupp 2 Fre 2016-06-17 12:00   IF Eker Örebro -   FC Vetlanda Lundby A 0 - 4 
8022 P10 Grupp 11 Fre 2016-06-17 12:00   Brommapojkarna -   Lillån FK Rosta Gärde 7 2 - 2 
8023 P10 Grupp 11 Fre 2016-06-17 12:00   Vg-62 -   Åkersberga BK:2 Rosta Gärde 8 2 - 5 
8024 P10 Grupp 12 Fre 2016-06-17 12:00   AIK FF:07A -   HooGee Hurrigaanit Rosta Gärde 9 21 - 1 
8025 P10 Grupp 12 Fre 2016-06-17 12:00   Rynninge ik :1 -   Åkersberga BK:1 Trängen 3 11 - 0 
9036 P11 Grupp 13 Fre 2016-06-17 12:00   Bele/Barkarby -   Värmdö IF Orange Mellringe 1 2 - 1 
9037 P11 Grupp 13 Fre 2016-06-17 12:00   Triangelns IK:Grön -   NJS Musta Lugnet 2 1 - 2 
10027 P12 Grupp 16 Fre 2016-06-17 12:00   Boo FF P04 Lag 1 Röd -   Vasalunds IF P04:1:P04:1 Trängen 91 0 - 2 
10028 P12 Grupp 16 Fre 2016-06-17 12:00   Örebro SK Vit -   Hjulsbro IK:1 Trängen 92 4 - 1 
10038 P12 Grupp 18 Fre 2016-06-17 12:00   Danderyds SK:Vit -   Boo FF P04 Lag 1 Blå Pettersberg 91 2 - 4 
10039 P12 Grupp 18 Fre 2016-06-17 12:00   Brottby SK -   IK Sturehov:Röd Lundby 91 2 - 5 
11018 P13 Grupp 4 Fre 2016-06-17 12:00   ÏFK Göteborg -   Ik Sturehov KIF Arena KG 13 - 1 
11019 P13 Grupp 4 Fre 2016-06-17 12:00   Skiljebo SK P 03 -   FC Djursholm Ekäng A KG 0 - 6 
12022 P14 Grupp 2 Fre 2016-06-17 12:00   Väst4 -   Arboga Södra IF:P02 Lugnet A KG 12 - 0 
12023 P14 Grupp 2 Fre 2016-06-17 12:00   Djurgården IF P02-2 -   Bäckseda IF Lugnet B 1 - 1 
12024 P14 Grupp 3 Fre 2016-06-17 12:00   Örebro SK Grön -   Nyköpings BIS:Blå Lillån A 1 - 5 
12025 P14 Grupp 4 Fre 2016-06-17 12:00   UNIK -   IF Brommapojkarna 02:3 Mellringe A 1 - 1 
12026 P14 Grupp 3 Fre 2016-06-17 12:00   Kvik Halden FK:2 -   IFK Österåker FK Grönpepparp. C 1 - 5 
12027 P14 Grupp 4 Fre 2016-06-17 12:00   IFK Hallsberg FK -   Kvik Halden FK:1 Marieberg A 0 - 6 
13014 P15 Grupp 2 Fre 2016-06-17 12:00   AIK -   Ifk Hallsberg Heden A 1 - 3 
13015 P15 Grupp 1 Fre 2016-06-17 12:00   Røa IL -   Torsby IF Rosta Gärde A 4 - 1 
13016 P15 Grupp 1 Fre 2016-06-17 12:00   Karlslunds IF HFK Röd -   Rynninge IK Rosta Gärde B 0 - 2 
13017 P15 Grupp 2 Fre 2016-06-17 12:00   Västerås BK30 -   Örebro SK Heden B 1 - 3 
3028 F11 Grupp 5 Fre 2016-06-17 13:00   Adolfsbergs IK F05 -   LPS F05/06 green Rosta Gärde 5 5 - 0 
3029 F11 Grupp 5 Fre 2016-06-17 13:00   Sundbybergs IK:Vit -   Boo FF F05:2:Lag 1 Rosta Gärde 6 7 - 1 
3030 F11 Grupp 1 Fre 2016-06-17 13:00   Boo IS -   LPS F05/06 black Rosta Gärde 9 12 - 2 
3031 F11 Grupp 1 Fre 2016-06-17 13:00   Sollentuna FK SYD:Svart -   KIF Örebro DFF:Blå Trängen 3 0 - 3 
3032 F11 Grupp 8 Fre 2016-06-17 13:00   AIK -   Rönninge Salem Fotboll:1 Pettersberg 2 7 - 0 
3033 F11 Grupp 8 Fre 2016-06-17 13:00   Yxhults ik -   Itä-Hakkilan Kilpa Valkoiset Pettersberg 3 0 - 0 
3034 F11 Grupp 4 Fre 2016-06-17 13:00   Ängby IF -   Rynninge ik Pettersberg 4 0 - 4 
3035 F11 Grupp 4 Fre 2016-06-17 13:00   HYPS -   Sundbybergs IK:Grön Lillån 3 1 - 2 
3036 F11 Grupp 7 Fre 2016-06-17 13:00   FC Rauma -   Rävåsens IK Lyckåsen 3 4 - 1 
3037 F11 Grupp 7 Fre 2016-06-17 13:00   Rönninge Salem Fotboll:2 -   IF Brommapojkarna:1 Sörby 3 0 - 12 
3038 F11 Grupp 2 Fre 2016-06-17 13:00   Älta IF :Gul -   Garphyttans IF Mellringe 1 3 - 0 
3039 F11 Grupp 2 Fre 2016-06-17 13:00   Boo FF F05:2:Lag 2 -   TuNL T05/06:Valk Marieberg 1 0 - 15 
4024 F12 Grupp 5 Fre 2016-06-17 13:00   Bråtens IK F 04/05 -   HyPS:super Rosta Gärde 91 2 - 2 
4025 F12 Grupp 5 Fre 2016-06-17 13:00   Örebro SK Söder -   Huddinge IF Rosta Gärde 92 2 - 1 
4026 F12 Grupp 6 Fre 2016-06-17 13:00   Bollstanäs SK:Gul -   LPS Rosta Gärde 93 0 - 1 
4027 F12 Grupp 6 Fre 2016-06-17 13:00   Svärtinge SK -   Lillån FK:1 Rosta Gärde 94 3 - 0 
4030 F12 Grupp 4 Fre 2016-06-17 13:00   HSK -   Onsala BK:1 Pettersberg 91 1 - 1 
4031 F12 Grupp 4 Fre 2016-06-17 13:00   Stora Mellösa-Åsbyvikens IF -   IF Brommapojkarna 2 Lundby 91 2 - 5 
4032 F12 Grupp 9 Fre 2016-06-17 13:00   AIK -   Norrstrands IF:Vit Lyckåsen 91 3 - 2 
4033 F12 Grupp 9 Fre 2016-06-17 13:00   Nyköpings BIS -   FCFJ :T04 Lyckåsen 92 2 - 0 
5010 F13 Grupp 2 Fre 2016-06-17 13:00   Huddinge IF -   Sollentuna FK:SFK1 KIF Arena KG 3 - 1 
5011 F13 Grupp 2 Fre 2016-06-17 13:00   Sundbybergs IK -   Rynninge IK Ekäng A KG 1 - 1 
6014 F14 Grupp 3 Fre 2016-06-17 13:00   Sätra sk:Ssk F02 -   Sollentuna FK F02 Syd Rosta Gärde A 0 - 2 
6015 F14 Grupp 3 Fre 2016-06-17 13:00   Itä-Hakkilan Kilpa T02 -   Eneby/Krokek Rosta Gärde B 1 - 2 
6016 F14 Grupp 6 Fre 2016-06-17 13:00   Värmdö IF -   Hargs Bollklubb F02/03 Rosta Gärde E 10 - 0 
6017 F14 Grupp 6 Fre 2016-06-17 13:00   NuPS T02 -   Ytterby IS Rosta Gärde F 2 - 0 
6018 F14 Grupp 1 Fre 2016-06-17 13:00   Sollentuna F02 Norr -   Mjölby Södra IF Trängen B 2 - 0 
6019 F14 Grupp 1 Fre 2016-06-17 13:00   FC Vapsi:T0203 -   Lindome GIF:svart Trängen C KG 0 - 3 
6020 F14 Grupp 2 Fre 2016-06-17 13:00   Fenix SK -   Gideonsbergs IF Heden A 1 - 3 
6021 F14 Grupp 2 Fre 2016-06-17 13:00   Bele Barkarby FF -   qbik F02 Heden B 0 - 3 
6022 F14 Grupp 5 Fre 2016-06-17 13:00   Adolfsbergs IK -   Annelunds IF Mellringe A 2 - 1 
6023 F14 Grupp 5 Fre 2016-06-17 13:00   Lerums IS -   AIK Marieberg A 4 - 2 
8026 P10 Grupp 10 Fre 2016-06-17 13:00   Hovsta IF -   Rönninge Salem Fotboll :Gul Rosta Gärde 7 3 - 2 
8027 P10 Grupp 10 Fre 2016-06-17 13:00   Sollentuna FK Helenelund:2 -   LePa:Black Rosta Gärde 8 4 - 2 
8028 P10 Grupp 13 Fre 2016-06-17 13:00   BK Forward :Gul -   Vingåkers IF Ekäng 1 KG 6 - 1 
8029 P10 Grupp 8 Fre 2016-06-17 13:00   Boo FF -   Maxiraba Krasnik Lundby 2 11 - 0 
8030 P10 Grupp 7 Fre 2016-06-17 13:00   BP17 -   Sollentuna FK Sportfältet :Vit Lugnet 2 5 - 2 
8031 P10 Grupp 7 Fre 2016-06-17 13:00   Örebro Syrianska -   RaiFu P06 Lugnet 3 0 - 11 
8032 P10 Grupp 9 Fre 2016-06-17 13:00   FC Tyresö Blå -   HJK 06 keltainen Sörby 1 0 - 9 
8033 P10 Grupp 9 Fre 2016-06-17 13:00   Värmdö IF Gul -   Glanshammars IF Sörby 2 3 - 4 
8034 P10 Grupp 8 Fre 2016-06-17 13:00   Ifkörebro -   IF Brommapojkarna P07:1 Lundby 3 0 - 18 
8035 P10 Grupp 13 Fre 2016-06-17 13:00   Örebro SK FK Svart -   Tyresö FF:S/B Röd Ekäng 2 3 - 3 
10036 P12 Grupp 9 Fre 2016-06-17 13:00   Danderyds SK:Blå -   Boo FF:P04:4 Trängen 91 3 - 0 
10037 P12 Grupp 9 Fre 2016-06-17 13:00   Västerås IK -   Örebro SK FK Grön Trängen 92 1 - 2 
10040 P12 Grupp 1 Fre 2016-06-17 13:00   Örebro SK Svart -   Enskede IK P04 blå Lillån 91 4 - 1 
10041 P12 Grupp 2 Fre 2016-06-17 13:00   Palokan Riento:Keltainen -   Rönninge Salem Fotboll:RSF 2 Lillån 92 1 - 3 
10042 P12 Grupp 1 Fre 2016-06-17 13:00   HIFK -   Hägersten SK Lugnet 91 1 - 4 
11020 P13 Grupp 6 Fre 2016-06-17 13:00   IFK Lindesberg -   Karlslunds IF HFK Blå Grönpepparp. A 1 - 4 
11021 P13 Grupp 6 Fre 2016-06-17 13:00   Brommapojkarna P-03-3 -   Kungsbacka IF Grönpepparp. B 1 - 5 
12028 P14 Grupp 1 Fre 2016-06-17 13:00   Karlslunds IF HFK Röd -   Mantorps FF Sörbyvallen A 3 - 0 
12029 P14 Grupp 5 Fre 2016-06-17 13:00   BK Forward -   Gränna Ais Lillån A 8 - 1 
12030 P14 Grupp 5 Fre 2016-06-17 13:00   Dingtuna/Rytterna/Tillberga -   Enskede IK 7 Grönpepparp. C 7 - 1 
12031 P14 Grupp 1 Fre 2016-06-17 13:00   Helsingfors IFK:White -   Enskede IK:5 Lundby A 0 - 11 
13018 P15 Grupp 3 Fre 2016-06-17 13:00   Avesta AIK -   Köping FF Rosta Gärde C 1 - 3 
13019 P15 Grupp 3 Fre 2016-06-17 13:00   Karlslunds IF HFK Blå -   Bele Barkarby FF Rosta Gärde D 2 - 2 
13020 P15 Grupp 7 Fre 2016-06-17 13:00   Laxå IF -   Sarpsborg Fotballklubb Pettersberg AKG 0 - 2 
13021 P15 Grupp 7 Fre 2016-06-17 13:00   Surahammar FK P-01/02 -   Rotebro ISFF Pettersberg B 1 - 0 
13022 P15 Grupp 4 Fre 2016-06-17 13:00   Sollentuna FK:P01 3 -   BK Forward Lugnet A KG 1 - 10 
13023 P15 Grupp 4 Fre 2016-06-17 13:00   Gideonsbergs IF -   Lindome GIF Lugnet B 4 - 0 
4028 F12 Grupp 7 Fre 2016-06-17 14:00   Honka Tiikerit -   Vallentuna Damfotboll Trängen 91 0 - 4 
4029 F12 Grupp 7 Fre 2016-06-17 14:00   Värmdö IF -   Rävåsens IK Trängen 92 0 - 5 
4034 F12 Grupp 8 Fre 2016-06-17 14:00   Adolfsbergs IK F04 -   FC Viikingit haaste Rosta Gärde 91 4 - 0 
4035 F12 Grupp 8 Fre 2016-06-17 14:00   Onsala BK:2 -   Enskede IK:Svart Rosta Gärde 92 2 - 0 
8036 P10 Grupp 5 Fre 2016-06-17 14:00   Karlslunds IF HFK Röd -   Sollentuna FK Sportfältet :Svart Rosta Gärde 5 1 - 5 
8037 P10 Grupp 5 Fre 2016-06-17 14:00   Älta IF:Gul -   Mariebergs IK:Blå Rosta Gärde 6 9 - 0 
8038 P10 Grupp 1 Fre 2016-06-17 14:00   Adolfsbergs IK :Vit -   Rönninge Salem Fotboll :Grön Rosta Gärde 7 7 - 0 
8039 P10 Grupp 1 Fre 2016-06-17 14:00   Sollentuna FK Silverdal -   Mariebergs IK:Vit Rosta Gärde 8 9 - 0 
8040 P10 Grupp 3 Fre 2016-06-17 14:00   BK Forward Lundby -   Tyresö FF:S/B Gul Lundby 2 6 - 5 
8041 P10 Grupp 4 Fre 2016-06-17 14:00   Adolfsbergs IK :Svart -   Vasalunds IF 1 Pettersberg 2 0 - 11 
8042 P10 Grupp 4 Fre 2016-06-17 14:00   Älta IF Vit -   Karlslunds IF HFK Blå Pettersberg 3 3 - 2 
8043 P10 Grupp 2 Fre 2016-06-17 14:00   Sollentuna FK Helenelund:1 -   BK Forward :Svart Lyckåsen 3 3 - 2 
8044 P10 Grupp 6 Fre 2016-06-17 14:00   AIK :U1 -   Rönninge Salem Fotboll :Svart Lugnet 2 12 - 0 
8045 P10 Grupp 6 Fre 2016-06-17 14:00   Örebro SK FK Vit -   Bäckseda IF Lugnet 3 2 - 0 
8046 P10 Grupp 2 Fre 2016-06-17 14:00   BELE BARKARBY P06 svart -   IF Eker:2 Sörby 3 10 - 0 
8047 P10 Grupp 3 Fre 2016-06-17 14:00   Älta IF:Svart -   IF Eker:1 Lundby 3 3 - 3 
9038 P11 Grupp 4 Fre 2016-06-17 14:00   Funbo IF -   Hammarby IF FF :8 Rosta Gärde 9 0 - 1 
9039 P11 Grupp 4 Fre 2016-06-17 14:00   Danderyds SK Blå -   Örebro SK FK Röd Trängen 3 1 - 1 
9040 P11 Grupp 5 Fre 2016-06-17 14:00   KallhällsFF:Blå -   Örebro SK Grön Ekäng 1 KG 1 - 2 
9041 P11 Grupp 1 Fre 2016-06-17 14:00   Adolfsbergs IK:Svart -   Skogås-Trångsunds FF P05:Vit:1 Pettersberg 4 1 - 1 
9042 P11 Grupp 1 Fre 2016-06-17 14:00   IFK aspudden Tellus:Röd -   Stocksunds IF Lillån 3 2 - 4 
9043 P11 Grupp 3 Fre 2016-06-17 14:00   IF Brommapojkarna 05 -17:BP -17 -   Karlslunds IF HFK Blå Sörby 1 0 - 4 
9044 P11 Grupp 3 Fre 2016-06-17 14:00   Lundby IF Grön -   Tullinge TP:Grön Sörby 2 2 - 3 
9045 P11 Grupp 2 Fre 2016-06-17 14:00   BKBK:SVART -   Rynninge IK:Blå Mellringe 1 2 - 3 
9046 P11 Grupp 2 Fre 2016-06-17 14:00   Gnistan:2 -   Stureby SK P05A:P05A Marieberg 1 1 - 6 
9047 P11 Grupp 5 Fre 2016-06-17 14:00   NJS valkoinen -   Sollentuna FK :2 Norrviken Ekäng 2 1 - 12 
10043 P12 Grupp 3 Fre 2016-06-17 14:00   Nõmme united -   Täby United Viggan:Gul Rosta Gärde 93 7 - 1 
10046 P12 Grupp 5 Fre 2016-06-17 14:00   Sollentuna FK Kärrdal -   BK Forward Pettersberg 91 0 - 3 
10047 P12 Grupp 5 Fre 2016-06-17 14:00   Linghems SK:2 -   Rönninge Salem Fotboll:RSF 1 Lundby 91 2 - 1 
10048 P12 Grupp 6 Fre 2016-06-17 14:00   Hammarby:10 -   Adolfsberg IK P04 Övre :1 Lyckåsen 91 1 - 5 
10049 P12 Grupp 6 Fre 2016-06-17 14:00   BK Derby -   Vendelsö IK Lyckåsen 92 1 - 1 
10050 P12 Grupp 7 Fre 2016-06-17 14:00   Glanshammar/Lillkyrka IF -   Bäckseda IF Lillån 91 7 - 2 
10051 P12 Grupp 2 Fre 2016-06-17 14:00   Karlslunds IF HFK Röd -   Näsets SK :Vinröd Lillån 92 0 - 2 
10052 P12 Grupp 7 Fre 2016-06-17 14:00   Turun Nappulaliiga(TuNL) -   Enskede IK:Grön Lugnet 91 5 - 0 
10053 P12 Grupp 3 Fre 2016-06-17 14:00   IK Sturehov:Blå -   Tullinge TP04:Svart Rosta Gärde 94 4 - 1 
12032 P14 Grupp 6 Fre 2016-06-17 14:00   AIK -   Solängens BK Rosta Gärde A 0 - 1 
12033 P14 Grupp 6 Fre 2016-06-17 14:00   Team Nes:Svart -   IK Sturehov U14 Rosta Gärde B 0 - 2 
12034 P14 Grupp 7 Fre 2016-06-17 14:00   Gunnilse IS -   IFK Vaxholm Rosta Gärde C 4 - 2 
12035 P14 Grupp 7 Fre 2016-06-17 14:00   Örebro SK Röd -   Hässelby SK Rosta Gärde D 1 - 4 
12036 P14 Grupp 8 Fre 2016-06-17 14:00   IFK Viksjö:1 -   Örebro SK U Rosta Gärde E 1 - 8 
12037 P14 Grupp 8 Fre 2016-06-17 14:00   Ytterby IS -   Helsingfors IFK:Red Rosta Gärde F 6 - 0 
12038 P14 Grupp 9 Fre 2016-06-17 14:00   IK Zenith -   Rågsveds IF P02 Pettersberg AKG 4 - 1 
12039 P14 Grupp 9 Fre 2016-06-17 14:00   FBK Karlstad -   Nyköpings BIS:Röd Pettersberg B 4 - 2 
12040 P14 Grupp 10 Fre 2016-06-17 14:00   IFK Stocksund -   Team Nes:Hvit Heden A 3 - 1 
12041 P14 Grupp 10 Fre 2016-06-17 14:00   Västerås SK Ungdom -   Hammarby:P02.6 Heden B 1 - 2 
12042 P14 Grupp 11 Fre 2016-06-17 14:00   Kungsängens IF -   IFK KUMLA Lugnet A KG 0 - 0 
12043 P14 Grupp 11 Fre 2016-06-17 14:00   Vidingsjö MOIF -   IF Vindhemspojkarna Uppsala Lugnet B 2 - 3 
12044 P14 Grupp 12 Fre 2016-06-17 14:00   FC Honka United 02 -   Hovsta IF Grönpepparp. A 10 - 3 
12045 P14 Grupp 12 Fre 2016-06-17 14:00   Markaryds IF -   FK Bromma Grönpepparp. B 6 - 2 
12046 P14 Grupp 13 Fre 2016-06-17 14:00   Solängens BK:2 -   Fossum IF Lillån A 2 - 3 
12048 P14 Grupp 13 Fre 2016-06-17 14:00   IF Stockholms Fotbollsakademi -   Karlslunds IF HFK Blå Grönpepparp. C 2 - 0 
13024 P15 Grupp 6 Fre 2016-06-17 14:00   Drøbak-Frogn:2 -   Eneby BK KIF Arena KG 3 - 4 
13025 P15 Grupp 6 Fre 2016-06-17 14:00   Latorps IF -   IK Sirius FK P01 Svart Ekäng A KG 2 - 1 
13026 P15 Grupp 5 Fre 2016-06-17 14:00   Västerås IK -   Rönninge Salemsfotboll Trängen B 2 - 0 
13027 P15 Grupp 5 Fre 2016-06-17 14:00   Hovsta IF -   Drøbak-Frogn:1 Trängen C KG 4 - 1 
9048 P11 Grupp 8 Fre 2016-06-17 15:00   BKBK:RANDIG -   Ik Sturehov:Blå Rosta Gärde 5 2 - 14 
9049 P11 Grupp 8 Fre 2016-06-17 15:00   Skedsmo FK -   Vasalunds IF 2 Rosta Gärde 6 0 - 4 
9050 P11 Grupp 9 Fre 2016-06-17 15:00   AIK:P06A -   Laxå IF Rosta Gärde 7 1 - 0 
9051 P11 Grupp 9 Fre 2016-06-17 15:00   TuPS Punainen -   Jarlabergs IF Rosta Gärde 8 1 - 9 
9052 P11 Grupp 15 Fre 2016-06-17 15:00   Skogås-Trångsunds FF P05:Vit:2 -   BK Forward:Gul Rosta Gärde 9 2 - 3 
9053 P11 Grupp 15 Fre 2016-06-17 15:00   Ekängens IF -   Täby FK:P05:5 Trängen 3 2 - 1 
9054 P11 Grupp 7 Fre 2016-06-17 15:00   KallhällsFF:Vit -   Adolfsbergs IK:Gul Ekäng 1 KG 5 - 4 
9055 P11 Grupp 10 Fre 2016-06-17 15:00   Danderyds SK Gul -   Sollentuna FK :1 Norrviken Lundby 2 1 - 1 
9056 P11 Grupp 16 Fre 2016-06-17 15:00   Huddinge IF:HIF1 -   Glanshammar/Lillkyrka IF Pettersberg 2 3 - 1 
9057 P11 Grupp 16 Fre 2016-06-17 15:00   TuPS -   Vendelsö IK:4 Pettersberg 3 16 - 0 
9058 P11 Grupp 12 Fre 2016-06-17 15:00   Gnistan:1 -   IFK Österåker FK Pettersberg 4 4 - 2 
9059 P11 Grupp 12 Fre 2016-06-17 15:00   FK Bromma -   Örebro Syrianska P05 Lillån 3 1 - 7 
9060 P11 Grupp 6 Fre 2016-06-17 15:00   Fc Järfälla :Röd -   BK Forward:Svart Lyckåsen 3 1 - 0 
9061 P11 Grupp 17 Fre 2016-06-17 15:00   Danderyds SK Röd -   Karlslunds IF HFK Röd Lugnet 2 0 - 7 
9062 P11 Grupp 17 Fre 2016-06-17 15:00   Gnistan:3 -   Tullinge TP:Vit Lugnet 3 1 - 8 
9063 P11 Grupp 14 Fre 2016-06-17 15:00   Lundby IF Vit -   Ik Sturehov:Röd Sörby 1 5 - 0 
9064 P11 Grupp 14 Fre 2016-06-17 15:00   Enskede IK:Grå -   Stuvsta IF:P05:4 Sörby 2 3 - 0 
9065 P11 Grupp 6 Fre 2016-06-17 15:00   NJS Keltainen -   Sollentuna FK V1 Sörby 3 0 - 7 
9066 P11 Grupp 11 Fre 2016-06-17 15:00   Grue -   Vasalunds IF:P05:1 Mellringe 1 2 - 3 
9067 P11 Grupp 11 Fre 2016-06-17 15:00   Saltsjö-Boo IF:2 -   Örebro SK FK Vit Marieberg 1 10 - 0 
9068 P11 Grupp 10 Fre 2016-06-17 15:00   Karlslunds IF HFK Vit -   Segeltorps IF:P05:1 Lundby 3 8 - 0 
9069 P11 Grupp 7 Fre 2016-06-17 15:00   FC ULVILA -   Vendelsö IK:3 Ekäng 2 1 - 7 
10044 P12 Grupp 4 Fre 2016-06-17 15:00   EBK Valkoinen -   Nyköpings BIS Trängen 91 0 - 0 
10045 P12 Grupp 4 Fre 2016-06-17 15:00   IFK Hallsberg -   Tyresö FF Strand:Gul Trängen 92 3 - 4 
10054 P12 Grupp 10 Fre 2016-06-17 15:00   Tyresö FF Strand:Röd -   Örebro Syrianska P04 Rosta Gärde 91 1 - 2 
10055 P12 Grupp 10 Fre 2016-06-17 15:00   Hjulsbro IK:2 -   Vendelsö IK:2 Rosta Gärde 92 0 - 1 
10056 P12 Grupp 11 Fre 2016-06-17 15:00   Palokan Riento:Musta -   Vivalla Sk Rosta Gärde 93 1 - 3 
10057 P12 Grupp 11 Fre 2016-06-17 15:00   Motala AIF -   Årsta FF Rosta Gärde 94 5 - 0 
10060 P12 Grupp 13 Fre 2016-06-17 15:00   Gamlakarleby Bollklubb:GBK -   AIK Pettersberg 91 0 - 5 
10061 P12 Grupp 13 Fre 2016-06-17 15:00   IFK Kumla:Blå -   Kärra KIF Lundby 91 1 - 7 
10062 P12 Grupp 8 Fre 2016-06-17 15:00   Enebybergs IF:ljusblå -   VINGÅKERS IF Lyckåsen 91 6 - 4 
10063 P12 Grupp 8 Fre 2016-06-17 15:00   IFK Kumla:Vit -   Hägersten SK:Svart Lyckåsen 92 2 - 4 
10064 P12 Grupp 14 Fre 2016-06-17 15:00   HOIF -   FC Järfälla P04 Lillån 91 0 - 5 
10065 P12 Grupp 15 Fre 2016-06-17 15:00   Enebybergs IF:svart -   IFK Nyköping :Blå Lillån 92 4 - 0 
10066 P12 Grupp 14 Fre 2016-06-17 15:00   Sollentuna FK Sportfältet -   Triangeln p04 Lugnet 91 1 - 0 
11022 P13 Grupp 1 Fre 2016-06-17 15:00   IFK Skoghall :Blå -   Karlslunds IF HFK Röd Rosta Gärde A 3 - 1 
11023 P13 Grupp 1 Fre 2016-06-17 15:00   Kallhälls FF -   I-HK P03 Rosta Gärde B 3 - 2 
11024 P13 Grupp 2 Fre 2016-06-17 15:00   Spånga IS FK -   IFK Kumla :Vit Rosta Gärde C 0 - 2 
11025 P13 Grupp 2 Fre 2016-06-17 15:00   Raisio Futis P03 -   Lillkyrka IF Rosta Gärde D 2 - 0 
11026 P13 Grupp 3 Fre 2016-06-17 15:00   Burseryds IF -   BK Forward Rosta Gärde E 1 - 8 
11027 P13 Grupp 3 Fre 2016-06-17 15:00   Degerfors IF Ungdom -   Vendelsö IK :Vit Rosta Gärde F 3 - 0 
11028 P13 Grupp 5 Fre 2016-06-17 15:00   Gidionsberg IF -   FGBK:Lag 2 KIF Arena KG 4 - 0 
11029 P13 Grupp 5 Fre 2016-06-17 15:00   Hässelby SK -   Örebro SK U Ekäng A KG 0 - 6 
11030 P13 Grupp 7 Fre 2016-06-17 15:00   Vendelsö IK :Blå -   Västerås SK Trängen B 2 - 2 
11031 P13 Grupp 7 Fre 2016-06-17 15:00   FC Flora -   IFK Kumla :Blå Trängen C KG 3 - 2 
11032 P13 Grupp 8 Fre 2016-06-17 15:00   IFK Mariehamn -   Örebro SK Pettersberg AKG 0 - 0 
11033 P13 Grupp 8 Fre 2016-06-17 15:00   IFK Nyköping P03 -   Adolfsbergs IK Pettersberg B 7 - 0 
11034 P13 Grupp 9 Fre 2016-06-17 15:00   Dingtuna GIF -   LPS Heden A 2 - 0 
11035 P13 Grupp 9 Fre 2016-06-17 15:00   Hanvikens SK -   Hovsta IF P03 Heden B 2 - 2 
11036 P13 Grupp 10 Fre 2016-06-17 15:00   Maxiraba Krasnik -   Sickla IF Lugnet A KG 0 - 8 
11037 P13 Grupp 10 Fre 2016-06-17 15:00   IFK Skoghall :Vit -   Lillån FK Lugnet B 6 - 0 
12047 P14 Grupp 14 Fre 2016-06-17 15:00   AssyriskaÖxnehaga -   Akilles Grönpepparp. A 9 - 2 
12049 P14 Grupp 14 Fre 2016-06-17 15:00   Örebro SK Svart -   IFK Viksjö:2 Grönpepparp. B 1 - 1 
2013 F10 Grupp 1 Fre 2016-06-17 16:00   KIF Örebro DFF -   TIPS Taikatytöt Lundby 3 1 - 8 
3040 F11 Grupp 3 Fre 2016-06-17 16:00   IFK Stocksund -   Vallentuna BK Dam:Vit Rosta Gärde 9 5 - 0 
3041 F11 Grupp 3 Fre 2016-06-17 16:00   Örebro SK -   NJS Tähtitytöt pinkki Trängen 3 2 - 5 
3042 F11 Grupp 6 Fre 2016-06-17 16:00   Itä-Hakkilan Kilpa Siniset -   Vallentuna BK Dam:Röd Ekäng 1 KG 0 - 1 
3043 F11 Grupp 6 Fre 2016-06-17 16:00   Örebro Syrianska IF Ungdom -   Kallhälls FF Ekäng 2 0 - 9 
4036 F12 Grupp 2 Fre 2016-06-17 16:00   FC Viikingit kilpa -   Norrstrands IF:Röd Lundby 91 4 - 0 
4037 F12 Grupp 2 Fre 2016-06-17 16:00   Sollentuna fotboll f04syd -   Landvetter IF:Röd Lyckåsen 91 1 - 2 
4038 F12 Grupp 10 Fre 2016-06-17 16:00   IFK Stocksund -   Rotebro IS FF Lyckåsen 92 1 - 0 
4039 F12 Grupp 10 Fre 2016-06-17 16:00   Rynninge Ik -   Landvetter IF:Vit Lugnet 91 3 - 0 
5012 F13 Grupp 3 Fre 2016-06-17 16:00   PPS Pelikaanit -   Ängby IF Rosta Gärde A 1 - 8 
5013 F13 Grupp 3 Fre 2016-06-17 16:00   Hammarby IF -   Örebro SK Söder Rosta Gärde B 0 - 6 
5014 F13 Grupp 1 Fre 2016-06-17 16:00   Gideonsbergs IF -   Norrstrands IF Lugnet A KG 1 - 4 
5015 F13 Grupp 1 Fre 2016-06-17 16:00   FC Espoo F03 -   IF Brommapojkarna:1 Lugnet B 0 - 4 
7006 F15/16 Grupp 3 Fre 2016-06-17 16:00   IF Brommapojkarna:F01-1 -   Mantorps FF Heden A 4 - 2 
7007 F15/16 Grupp 3 Fre 2016-06-17 16:00   Gideonsbergs IF -   Lillån/Hovsta Heden B 0 - 2 
7012 F15/16 Grupp 1 Fre 2016-06-17 16:00   Hovsta/Rynninge -   IK Zenith Trängen B 0 - 5 
7013 F15/16 Grupp 1 Fre 2016-06-17 16:00   Adolfsbergs IK F01 -   Salon Palloilijat:C-tytöt Trängen C KG 3 - 1 
8048 P10 Grupp 11 Fre 2016-06-17 16:00   Brommapojkarna -   Vg-62 Pettersberg 2 2 - 1 
8049 P10 Grupp 11 Fre 2016-06-17 16:00   Åkersberga BK:2 -   Lillån FK Pettersberg 3 2 - 1 
8050 P10 Grupp 12 Fre 2016-06-17 16:00   AIK FF:07A -   Rynninge ik :1 Sörby 2 2 - 7 
8051 P10 Grupp 12 Fre 2016-06-17 16:00   Åkersberga BK:1 -   HooGee Hurrigaanit Sörby 3 5 - 2 
9070 P11 Grupp 19 Fre 2016-06-17 16:00   Hammarby IF P05:3 -   Örebro SK FK Svart Rosta Gärde 5 4 - 1 
9071 P11 Grupp 19 Fre 2016-06-17 16:00   NJS Sininen -   Spårvägen Rosta Gärde 6 3 - 6 
9072 P11 Grupp 13 Fre 2016-06-17 16:00   Bele/Barkarby -   Triangelns IK:Grön Rosta Gärde 7 0 - 4 
9073 P11 Grupp 13 Fre 2016-06-17 16:00   NJS Musta -   Värmdö IF Orange Rosta Gärde 8 9 - 0 
9074 P11 Grupp 18 Fre 2016-06-17 16:00   Enskede IK:Grå 2 -   Simon Sportklubb Pettersberg 4 3 - 0 wo 
9075 P11 Grupp 18 Fre 2016-06-17 16:00   Triangelns IK:Svart -   Fc Järfälla :Vit Sörby 1 2 - 2 
10058 P12 Grupp 12 Fre 2016-06-17 16:00   FGBK:Lag 1 -   IFK Viksjö:P04-4 Trängen 91 1 - 1 
10059 P12 Grupp 12 Fre 2016-06-17 16:00   Karlslunds IF HFK Blå -   Enskede IK:Vit Trängen 92 2 - 1 
10067 P12 Grupp 17 Fre 2016-06-17 16:00   Tolkis Bollklubb -   Täby United Viggan:Svart Rosta Gärde 91 1 - 1 
10068 P12 Grupp 17 Fre 2016-06-17 16:00   Lillån FK -   IF Brommapojkarna :14 Rosta Gärde 92 2 - 1 
10069 P12 Grupp 19 Fre 2016-06-17 16:00   EBK Oranssi -   Örebro SK Röd Rosta Gärde 93 0 - 3 
10070 P12 Grupp 19 Fre 2016-06-17 16:00   Linghems SK:1 -   Tullinge TP04:Grön Rosta Gärde 94 3 - 5 
10073 P12 Grupp 16 Fre 2016-06-17 16:00   Boo FF P04 Lag 1 Röd -   Örebro SK Vit Pettersberg 91 4 - 3 
10074 P12 Grupp 16 Fre 2016-06-17 16:00   Hjulsbro IK:1 -   Vasalunds IF P04:1:P04:1 Lillån 91 0 - 3 
10075 P12 Grupp 15 Fre 2016-06-17 16:00   Adolfsberg IK P04 Övre :2 -   Värmdö IF:P04 Grön Lillån 92 2 - 2 
11038 P13 Grupp 4 Fre 2016-06-17 16:00   ÏFK Göteborg -   Skiljebo SK P 03 Pettersberg AKG 11 - 0 
11039 P13 Grupp 4 Fre 2016-06-17 16:00   FC Djursholm -   Ik Sturehov Pettersberg B 5 - 4 
12050 P14 Grupp 2 Fre 2016-06-17 16:00   Väst4 -   Djurgården IF P02-2 Rosta Gärde C 1 - 1 
12051 P14 Grupp 2 Fre 2016-06-17 16:00   Bäckseda IF -   Arboga Södra IF:P02 Rosta Gärde D 5 - 2 
12052 P14 Grupp 3 Fre 2016-06-17 16:00   Örebro SK Grön -   Kvik Halden FK:2 Rosta Gärde E 2 - 2 
12053 P14 Grupp 3 Fre 2016-06-17 16:00   IFK Österåker FK -   Nyköpings BIS:Blå Rosta Gärde F 1 - 4 
12054 P14 Grupp 4 Fre 2016-06-17 16:00   UNIK -   IFK Hallsberg FK KIF Arena KG 5 - 3 
12055 P14 Grupp 4 Fre 2016-06-17 16:00   Kvik Halden FK:1 -   IF Brommapojkarna 02:3 Ekäng A KG 3 - 0 
5016 F13 Grupp 2 Fre 2016-06-17 17:00   LPS -   Huddinge IF Trängen B 0 - 13 
5017 F13 Grupp 2 Fre 2016-06-17 17:00   Rynninge IK -   Sollentuna FK:SFK1 Trängen C KG 0 - 4 
6024 F14 Grupp 1 Fre 2016-06-17 17:00   Örebro SK Söder -   Sollentuna F02 Norr Rosta Gärde C 1 - 0 
6025 F14 Grupp 1 Fre 2016-06-17 17:00   Lindome GIF:svart -   Mjölby Södra IF Rosta Gärde D 1 - 1 
6026 F14 Grupp 2 Fre 2016-06-17 17:00   IFK Lidingö F02:2 -   Fenix SK Rosta Gärde E 2 - 3 
6027 F14 Grupp 2 Fre 2016-06-17 17:00   qbik F02 -   Gideonsbergs IF Rosta Gärde F 2 - 4 
6028 F14 Grupp 3 Fre 2016-06-17 17:00   Råtorps IK -   Sätra sk:Ssk F02 Pettersberg AKG 2 - 2 
6029 F14 Grupp 3 Fre 2016-06-17 17:00   Eneby/Krokek -   Sollentuna FK F02 Syd Pettersberg B 0 - 5 
10071 P12 Grupp 20 Fre 2016-06-17 17:00   Hammarby P04-9 -   IFK Nyköping :Vit Trängen 91 1 - 0 
10072 P12 Grupp 20 Fre 2016-06-17 17:00   Adolfsbergs IK nedre -   Tyresö FF:K-boda 1 Trängen 92 0 - 4 
10076 P12 Grupp 9 Fre 2016-06-17 17:00   Örebro SK FK Grön -   Boo FF:P04:4 Rosta Gärde 92 3 - 1 
10077 P12 Grupp 9 Fre 2016-06-17 17:00   Danderyds SK:Blå -   Västerås IK Rosta Gärde 91 0 - 5 
10078 P12 Grupp 18 Fre 2016-06-17 17:00   Danderyds SK:Vit -   Brottby SK Rosta Gärde 93 7 - 0 
10079 P12 Grupp 18 Fre 2016-06-17 17:00   IK Sturehov:Röd -   Boo FF P04 Lag 1 Blå Rosta Gärde 94 0 - 0 
13028 P15 Grupp 2 Fre 2016-06-17 17:00   Ljusdals IF -   AIK Rosta Gärde A 3 - 0 
13029 P15 Grupp 2 Fre 2016-06-17 17:00   Örebro SK -   Ifk Hallsberg Rosta Gärde B 1 - 1 
13030 P15 Grupp 1 Fre 2016-06-17 17:00   IFK Nyköping -   Røa IL KIF Arena KG 0 - 3 
13031 P15 Grupp 1 Fre 2016-06-17 17:00   Rynninge IK -   Torsby IF Ekäng A KG 1 - 0